اقدام کلینتون برای به دست آوردن آرای بیشتر

سیاسی

ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون یکی از نامزدهای اصلی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2016 اعلام کرد که وی خواستار قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان توسط دادگاه عالی این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هافینگتون پست، یکی از سخنگویان ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون گفته است وی از حق برابر ازدواج حمایت می کند و امیدوار است که دادگاه عالی در کنار زوج های همجنسگرا قرار گرفته و حق قانونی آنها را تضمین کند.

کلینتون روز دوشنبه به طور رسمی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا اعلام کرد. موضوعاتی مانند نرخ مالیات، رشد اقتصادی، اشتغالزایی، بیمه درمانی، سقط جنین و در سال های اخیر ازدواج همجنسگرایان از مهم ترین موضوعاتی هستند که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا به آنها می پردازند.

براساس این گزارش، هیلاری کلینتون پیش از این مواضع متناقضی را درباره ازدواج همجنسگرایان اتخاذ کرده است. وی در سال 2013 خواستار اعطای حق قانونی ازدواج به همجنسگرایان شده بود اما بعد از آن به رادیوی دولتی آمریکا گفت که هر ایالتی در این کشور باید خود درباره این مساله تصمیم بگیرد.

بسیاری از هواداران کلینتون از قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در تمامی ایالت های آمریکا حمایت می کنند. انتشار می رود که دادگاه عالی آمریکا در ماه ژوئن درباره قانونی شدن سراسری ازدواج همجنسگرایان تصمیم گیری کند. در حال حاضر ازدواج همجنسگرایان در برخی از ایالت های آمریکا قانونی است.