روحانی /2/:بحث اصلی ما با طرف مقابل مسأله تحریم خواهد بود

روحانی گفت: ما در مذاکراتمان با قدرت‌های بزرگ جهان ان‌شاءالله با حمایت مردم قدم به قدم تا نقطه توافق عزتمندانه برای ملت ایران جلو خواهیم رفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رئیس جمهور در جمع مردم گیلان در ورزشگاه شهید عضدی با بیان این‌که به مردم قهرمان ایران که سالیان دراز مقاومت کرده‌اند افتخار می‌کنیم، تصریح کرد: به مقام معظم رهبری که همه جا و در همه مسیر یار ملت، نظام و دولت خدمتگزار بوده‌اند افتخار می‌کنیم و به اعتماد مردم به نظام و مسئولین و به نوکری شما ملت بزرگ نیز افتخار می‌کنیم.

رئیس دولت یازدهم با بیان این‌که مذاکرات ما با قدرت‌های جهانی یکی از دستاوردهایش برای همه جهان این بود که بدانند در ایران تنوع فکر و سلیقه داریم و ممکن است افکارمان متفاوت باشد،‌ گفت: اما آنجا که مسأله منافع ملی و توافق سرنوشت‌ساز برای ملت باشد همه ما متحد و منسجم خواهیم بود.

روحانی با بیان این‌که از ثمره‌های اولیه سال 94 همدلی و همزبانی است، خاطرنشان کرد: از رهبر تا همه مردم می‌گویند توافق عزتمندانه،‌ آری و همه ملت ایران می‌گویند تعامل سازنده با جهان، اعتدال و میانه‌روی، آری و همه می‌گویند دوران افراطی‌گری به سر آمده است.

وی با اشاره به این‌که همه ما متحد و یکپارچه به جای تقابل راه تعامل سازنده را با دنیا برگزیده‌ایم و انتخاب کردیم، افزود: تردید نکنید در این مسیر ملت ایران موفق و پیروز خواهد بود و دولت و ملت به اصول خود پایدار و وفادارند، اما این دولت و ملت انعطاف‌پذیر است یعنی همانی که رهبر انقلاب از آن به عنوان نرمش قهرمانانه یاد کردند.

رئیس جمهور با بیان این‌که مسیر ما اعتدال و تعامل، گفت‌وگو و منطق و به کرسی نشاندن حق مسلم ملت بزرگ ایران خواهد بود، گفت: ما امروز انسجام‌مان را در این کشور به نمایش گذاشته‌ایم و به طرف مقابل و قدرت‌های گروه 1+5 اعلام می‌کنیم که خواهان توافق عزتمندانه هستیم و قدم‌های لازم را پیش گذاشته‌ایم و خواهیم گذاشت پس شما هم باید راه احترام به حقوق ملت ایران و تکریم این ملت را انتخاب کنید.

رئیس دولت تدبیر و امید، خاطرنشان کرد: این‌که سنای آمریکا چه می‌گوید، مجلس نمایندگان آمریکا چه می‌خواهد و تندروهای آمریکا و مزدوران آنها دنبال چه هستند، به ملت و دولت ما ارتباطی ندارد و ما در برابر تعامل، تعامل می‌خواهیم و برابر حسن نیت، حسن نیت می‌خواهیم و برابر احترام، احترام می‌خواهیم.

روحانی تأکید کرد: به شما اعلام می‌کنیم طرف ما سنای آمریکا و مجلس نمایندگان آمریکا نیست. بلکه طرف ما یک مجموعه به نام گروه 1+5 است.

رئیس جمهور گفت: امروز روزی است که مذاکره کنندگان ما از هفته آینده مذاکرات خود را آغاز می‌کنند و بحث اصلی ما با طرف مقابل مسأله تحریم خواهد بود. یعنی همان ظلم غیرانسانی که نسبت به ملت ایران روا داشته‌اند.

روحانی اظهار کرد: دنیا و گروه 1+5 ، مجلس نمایندگان آمریکا، سنا، رئیس جمهور و دولت آمریکا و همه بدانند در این توافق اگر پایان تحریم نباشد، توافقی نخواهد بود.

ادامه دارد...

کد N791621