معاون سازمان اوقاف با اشاره به توقف عرضه اوراق وقف:

ساخت بیمارستان‌های تخصصی سرطان از محل فروش اوراق وقف ادامه می‌یابد

وقف,سازمان اوقاف,اوقاف

معاون سازمان اوقاف با بیان این‌که «ساخت سه بیمارستان تخصصی سرطان در شهر ری، شیراز و اراک ادامه خواهد داشت» گفت: پس از تکمیل این طرح‌ها سازمان اوقاف به نیابت از واقفان صیغه وقف را جاری خواهد کرد.

معاون سازمان اوقاف با بیان این‌که «ساخت سه بیمارستان تخصصی سرطان در شهر ری، شیراز و اراک ادامه خواهد داشت» گفت: پس از تکمیل این طرح‌ها سازمان اوقاف به نیابت از واقفان صیغه وقف را جاری خواهد کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی حاتمی با اشاره به مجوز مجلس شورای اسلامی مبنی بر فروش اوراق وقف در اسفندماه سال 92 و از نیمه سال 93 تا پایان سال، اظهار کرد: اجازه فروش این اوراق در سال 94 از سوی مجلس صادر نشد.

وی با بیان این‌که «اوراق وقف برای ایجاد دو بیمارستان تخصصی سرطان در شهرری و شیراز و احداث فاز دوم بیمارستان تخصصی سرطان آیت‌الله خوانساری اراک به فروش می‌رفت» عنوان کرد: پس از احداث و تکمیل پروژه‌های مورد نیاز در جامعه، سازمان اوقاف به نیابت از دارندگان اوراق، صیغه وقف را جاری می‌سازد و بدین وسیله عده زیادی از مردم توانسته‌اند با مبالغی اندک، در ساخت طرحی عام المنفعه شریک باشند و تمامی افرادی که سرمایه‌های خود را در این راه قرار داده‌اند، به عنوان واقفان آن مجموعه شناخته می‌شوند.

حاتمی با اشاره به مخالفت کمیسیون تلفیق با پیشنهاد کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مبنی بر فروش اوراق وقف در سال 94، تصریح کرد: این پیشنهاد، در صحن مجلس نیز مطرح شد اما نماینده کمیسیون تلفیق مخالفت خود را اعلام کرد و این پیشنهاد رد شد.

وی علت مخالفت نمایندگان را تفکیک قائل نشدن بین اوراق وقف و اوراق مشارکت دانست و گفت: آن‌ها معتقد بودند، سازمان اوقاف می‌تواند از اوراق مشارکت استفاده کند در صورتی که اوراق وقف تعریف و کارکردی متفاوت دارد.

وی به نحوه چگونگی روند ساخت بیمارستان‌های تخصصی موقوفه سرطان اشاره و عنوان کرد: برای ادامه ساخت این بیمارستان فراخوانی اعلام و از خیران و واقفان و همچنین از محل موقوفات برای تکمیل این پروژه‌ها کمک گرفته می‌شود.

حاتمی با تأکید بر این‌که «ساخت این بیمارستان‌ها به هیچ وجه متوقف نمی‌شود» تصریح کرد: ساخت مجموعه‌های جدید پزشکی نیز به این روند اضافه و با کمک خیران احداث می‌شود.

انتهای پیام

کد N791416