ملاقات نایب رئیس مجلس نمایندگان چک با تخت‌روانچی

«وویخ فیلیپ» نایب رئیس مجلس نمایندگان چک که در رأس هیأتی مرکب از نمایندگان مجلس و بخش‌های اقتصادی - تجاری به کشورمان سفر کرده است، با مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ملاقات کرد.

به گزارش ایسنا، مجید تخت‌روانچی در این دیدار اظهار کرد: دو کشور از توانمندی‌ها و فرصت‌های فراوانی در بخش‌های مختلف برای از سرگیری و توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری برخوردارند و جمهوری اسلامی ایران هیچگونه محدودیتی برای این همکاری‌ها ندارد.

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان ضمن مثبت و مفید خواندن حضور نمایندگان بخش‌های اقتصادی - تجاری در ترکیب هیأت جمهوری چک، ضرورت فعال شدن بخش‌های خصوصی در راستای ارتقا و تحکیم مناسبات دو کشور را مورد تأکید قرار داد.

وی با اعلام آمادگی کشورمان برای مبارزه مشترک علیه تروریسم و افراطی‌گری، ابراز امیدواری کرد که مذاکرات هسته‌ای به دور از زیاده‌خواهی و با همکاری و درک بهتر و بیشتر واقعیات از سوی طرف مقابل منجر به انعقاد توافق نهایی شود.

وویخ فیلیپ نیز در این دیدار ضمن اشاره به تمایل و اراده سیاسی کشور متبوعش مبنی بر احیا و توسعه مناسبات همه‌جانبه اعم از سیاسی، پارلمانی، اقتصادی - تجاری و فرهنگی - عملی با کشورمان گفت: حضور نمایندگان شرکت‌های بزرگ اقتصادی دولتی و خصوصی چک در این سفر نشانگر آن است که دو کشور از ظرفیت‌ها و زمینه‌های فراوانی برای همکاری در بخش‌های انرژی، نیروگاهی، محیط زیست، مدیریت آب، حمل و نقل ریلی و جاده‌ای، ماشین‌آلات، تولید خودرو و ... برخوردارند.

نایب رئیس مجلس نمایندگان جمهوری چک با استقبال از پیشرفت مذاکرات هسته‌ای کشورمان، ضرورت مبارزه مشترک علیه تروریسم و افراطی‌گری را مورد تأکید قرار داد.

انتهای پیام

کد N790918