در دیدار با سفیر پاکستان در تهران اعلام شد

استقبال ولایتی از مواضع اخیر پاکستان در قبال یمن

ايران,پاكستان,علي‌اكبر ولايتي

ولایتی از مواضع اخیر پاکستان در قبال تحولات یمن استقبال کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صبح امروز نورمحمد جادمانی سفیر پاکستان در ایران با علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در محل این مرکز دیدار کرد و ولایتی نیز در این دیدار از مواضعی که اخیراً پاکستان در قبال بحران یمن اتخاذ کرده است تشکر کرد.

ولایتی تأکید کرد: خوشبختانه دو کشور روابط استراتژیک خوبی دارند و سابقه این روابط به سال 1947 که پاکستان تشکیل شد بازمی‌گردد. علاوه بر این ما مایل هستیم با تمام کشورهای همسایه خود به ویژه پاکستان روابط خوبی داشته باشیم به خصوص این‌که ایران و پاکستان هر دو به توسعه روابط علاقمند هستند و باید تلاش شود تا موانع موجود و برخی مشکلات به ویژه افراط‌گرایی نیز در منطقه حل شود.

ولایتی در این دیدار با اشاره به دیدار نواز شریف با مقام معظم رهبری، گفت: بدون تردید این دیدار تأثیر جدی در روابط ایران و پاکستان داشته است.

همچنین سفیر پاکستان نیز با بیان این‌که روابط ایران و پاکستان در سطح خوبی است، تأکید کرد: باید دو کشور در رابطه با تعاملات اقتصادی و تجاری با یکدیگر اهتمام بیشتری داشته باشند و امید می‌رود که با رفت‌ و ‌آمدهای مقامات دو کشور سطح تعاملات اقتصادی و تجاری ایران و پاکستان نیز تقویت شود.

به گزارش ایسنا، دیدار سفیر پاکستان با رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از سفر دو روزه وزیر امور خارجه کشورمان به اسلام آباد و دیدار وی با نخست وزیر و سایر مقام‌های این کشور صورت می‌گیرد.

در سفر ظریف به پاکستان که از 19 تا 20 فروردین به طول انجامید نیز همانند دیدار سفیر پاکستان با ولایتی، یمن و تحولات منطقه موضوع اصلی گفت‌وگوها بود.

انتهای پیام

کد N790026