دیدار دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین؛

رییس مجلس: حمله به یمن، به زیان ملت فلسطین است

سیاسی

رییس‌مجلس شورای اسلامی، ضمن محکوم کردن حمله نظامی به یمن آن را یک توطئه عظیم علیه ملت‌های منطقه و اشتباهی بزرگ خواند که به زیان ملت‌های مسلمان از جمله ملت فلسطین است.

رییس‌مجلس شورای اسلامی، ضمن محکوم کردن حمله نظامی به یمن آن را یک توطئه عظیم علیه ملت‌های منطقه و اشتباهی بزرگ خواند که به زیان ملت‌های مسلمان از جمله ملت فلسطین است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در دیدار با ابواحمد فواد دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین و جمعی از رهبران این گروه با ایشان، با تاکید بر حمایت همه‌جانبه جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت علیه رژیم صهیونیستی به تحولات جاری در منطقه از جمله یمن اشاره کرد و گفت: باید تمام امکانات جهان اسلام صرف مقابله با دشمن اصلی این سرزمین رژیم اشغالگر قدس و آزادی سرزمین‌های اشغالی گردد و درگیری میان کشورهای اسلامی در راستای منافع رژیم اشغالگر قدس بوده و به زیان جهان اسلام می‌باشد.

لاریجانی افزود: باید امکانات و سلاح‌های کنونی که علیه ملت یمن به کار گرفته می‌شود برای کمک به ملت فلسطین جهت احقاق حقوق آنها و حمایت از آرمان مردم فلسطین بکار گرفته می‌شد.

ابواحمد فواد دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز در این دیدار ضمن تبریک دستاوردهای هسته‌ای کشورمان آن را نشانه درایت رهبری معظم انقلاب اسلامی و پایداری و استواری ملت مسلمان ایران خواند و گفت: بی‌تردید دستاوردهای هسته‌ای ایران به نفع ملت‌های مسلمان خواهد بود.

وی همچنین از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های ملت فلسطین در شرایط و موقعیت‌های دشوار قدردانی کرد و افزود: قطعا اگر حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از گروه‌های مقاومت فلسطینی نبود آرمان فلسطین در شرایط بسیار دشوارتری بود.

ابواحمد فواد همچنین ضمن محکوم کردن حمله به یمن آن را یک اقدام ماجراجویانه خواند و گفت: این اقدام یک حرکت آمریکایی است که قطعا شکست خواهد خورد و ملت یمن قطعا پیروز خواهد شد.

وی تصریح کرد: حمله به یمن یک توطئه آشکار علیه ملت یمن و در جهت به فراموشی سپردن حقوق مردم فلسطین می‌باشد.

دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین در ادامه با اشاره به حوادث اردوگاه یرموک آن را یک توطئه خارجی خواند که ملت فلسطین را هدف قرار داده است.

انتهای پیام

کد N789303