با حضور مراجع تقلید

همایش اساتید تفسیر قرآن برگزار می‌شود

قرآن کريم,تفسير

یازدهمین همایش اساتید تفسیر حوزه علمیه قم در بیت علامه طباطبایی که بنام دارالقرآن نامگذاری شده است، برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی با اعلام این مطلب اظهار کرد: این همایش قرآنی طی دو شب متوالی در روزهای 26 و 27 فروردین ماه با حضور مراجع تقلید و رئیس مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این دوره از همایش مفسران قرآن و اساتید تفسیر که با همکاری مجمع عالی تفسیر قرآن برگزار خواهد شد، در شب نخست آیت‌الله جعفر سبحانی و آیت‌الله جوادی‌آملی و در شب دوم آیت‌الله مکارم‌شیرازی و آیت‌الله یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری سخنرانی خواهند کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی تأکید کرد: جلسات این همایش قرآنی هر شب بلافاصله پس از نماز مغرب و عشاء آغاز خواهد شد و در پایان نیز از دو مفسر قرآن و یک محقق علوم قرآنی تجلیل بعمل خواهد آمد.

وی اضافه کرد: در شب دوم این همایش عظیم قرآنی که با حضور اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه برگزار خواهد شد، از آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی مفسر قرآن و پیشکسوت در عرصه تفسیر قرآن و آیت الله سیدکمال فقیه ایمانی صاحب تفسیر" نورالقرآن" و همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین علی اکبر بابایی مؤلف کتاب‌های روش شناسی تفسیر و مکاتب تفسیری بعنوان محقق علوم قرآنی تجلیل خواهد شد.

وی در پایان گفت: دارالقرآن علامه طباطبایی مفتخر است که با دعوت از مراجع معظم تقلید دامت برکاتهم میزبان یازدهمین دوره همایش اساتید تفسیر قرآن حوزه باشد و به همین مناسبت دوره تفسیری منشور جاوید از آیت‌الله سبحانی، کتاب 2 جلدی تفسیر آیت‌الله حاج شیخ مرتضی حائری و تفسیر یک جلدی آیت‌الله خزعلی را به اساتید معظم اهداء خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N788720