مخالفت آلمان با افزوده شدن روسیه به گروه 7

سیاسی

وزیر خارجه آلمان درخواست حزب چپ افراطی برای دعوت از رییس جمهوری روسیه برای شرکت در اجلاس گروه هفت را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سال گذشته اعضای هفت کشور بزرگ صنعتی جهان، در اعتراض به دخالت روسیه در منطقه کریمه اوکراین بدون حضور ولادیمیر پوتین برگزار کردند.
"گرگور گیسی" رهبر حزب چپ آلمان که از اعضای کمونیست آلمان شرقی سابق تشکیل شده می گوید برای حل بحران های بین المللی به روسیه نیاز است و گروه هفت کشور صنعتی هرچه سریعتر باید به گروه G-8 یا همان هشت کشور صنعتی تبدیل شود.
در حالی که آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در ماه ژوئن میزبان رهبران آمریکا، فرانسه، کانادا، ایتالیا و ژاپن در کاخ باواریا خواهد بود، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه این کشور درباره درخواست حزب چپ آلمان به روزنامه دی ولت گفت: منافع ما در بلندمدت منزوی کردن روسیه نیست اما بعد از الحاق غیرقانونی منطقه کریمه، نمی توانیم وانمود کنیم که مساله ای رخ نداده است.
وی با اذعان به این که کمک روسیه برای حل بحران هایی مانند سوریه، یمن و لیبی ضروری است تاکرد کرد گروه هفت کشور بزرگ صنعتی تا اطلاع ثانوی به گروه هشت تغییر نخواهد یافت.
اشتاین مایر افزود: راه برگشت روسیه به جمع کشورهای بزرگ صنعتی از طریق پاسخ به اتحاد اوکراین و اجرای تعهداتش در قبال موافقت نامه آتش بس در مینسک است.