بروجردی: دو مامور خاطی سعودی باید اعدام شوند/ توافق خوب را قبول داریم

سیاسی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رهبری نظام فرمودند توافق هسته‌ای خوب را قبول داریم و توافق بد را قبول نداریم گفت: ایشان در موضوع مذاکرات هسته‌ای همه چیز را روشن عنوان فرمودند.

به گزارش ایسنا، علاءالدین بروجردی در حاشیه همایش گرامیداشت دانشجویی روز ملی فناوری هسته‌ای در خصوص سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان در موضوع مذاکرات هسته‌ای همه چیز را روشن عنوان فرمودند که هم به تیم مذاکره کننده اعتماد داریم و هم به طرف مقابل به خصوص آمریکا بی اعتماد هستیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس سخنان رهبر معظم انقلاب ضروری است مسائل را رصد کنیم تا حصول به یک نتیجه مطلوب برسیم و ایشان فرمودند توافق خوب را قبول داریم و توافق بد را هم قبول نداریم.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص تعرض به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده اظهار کرد: گزارش‌های وزارت خارجه و سازمان حج و زیارت را در این خصوص دریافت کردیم و اگر اتفاقی بیفتد نشان دهنده آن است که دولت عربستان در این موضوع برخورد جدی خواهد کرد و اگر این دو مأمور خاطی اعدام نشوند و خلاف واقع باشد و فقط شاهد شعار از سوی عربستان باشیم باید تجدید نظر ضروری کرد.

وی از ارسال نامه مجدد سازمان حج و زیارت به وزیر حج عربستان خبر داد و گفت: منتظریم هر چه سریعتر عربستان تکلیف را مشخص کند.

بروجردی با بیان اینکه اعدام میزانی است که برای چنین جرمی در نظر گرفته می‌شود افزود: سازمان حج و زیارت و وزارت امور خارجه در حال پیگیری هستند و اگر در این زمینه به نتیجه نرسند باید یک تصمیم جدی اتخاذ کنند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: این وضعیت که دولت عربستان و مأموران آنها از امنیت زائران عاجز هستند قابل تعامل نیست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص تعامل مسئولان با جوانان بیان کرد: آینده کشور در اختیار جوانان است و این فقط یک شعار نیست و واقعیتی است که به خصوص نخبگان و دانشجویان ما در آینده مسئولان این کشور خواهند بود.

وی افزود: هر چه بیشتر مسئولان باید این موضوع را باور کنند و هم در عمل به نظرات جوانان توجه کنند که نمونه آن را در سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری در عرصه هسته‌ای شاهد بودیم.

بروجردی در خصوص حمله عربستان به یمن گفت: این مورد هم به لحاظ مقررات بین المللی و هم به لحاظ مقررات اسلامی محکوم است و قطعا عربستان وارد یک باتلاقی شده که وضعیت خود این کشور به لحاظ این اشتباه تاریخی که انجام داده است در آینده بسیار سخت خواهد بود.

انتهای پیام

کد N787165