۰
عضو انجمن جرم‌شناسی ایران:

حادثه جده نقض آشکار کرامت انسانی است

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

عضو انجمن جرم‌شناسی ایران بر برخورد جدی با ماموران متخلف عربستانی تاکید کرد.

مهدی مهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، اظهار کرد: حادثه تأسف‌بار فرودگاه جده در مورد دو نوجوان ایرانی غمی بزرگ بر دل تمام آزاداندیشان گذاشت و نقض آشکار کرامت انسانی است؛ لکن آنچه در این مقال می‌تواند موجب تسلای خاطر هر عدالت‌خواهی شود برخورد صحیح و تلاش برای بازگرداندن حس اجرای عدالت و رفع ظلم به جامعه است.

وی افزود: بر اساس فرمایش رسول اکرم (ص) حرمت مؤمن بالاتر از حرمت کعبه است. این حرمت صرفاً نباید در لفظ بماند و باید در عمل نیز رعایت شود که متأسفانه آل‌سعود ثابت کرد به این اصول پایبند نیست.

عضو انجمن جرم‌شناسی ایران خاطرنشان کرد: می‌توان گفت که با تحقق شرایط ماده 8 از قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 محاکم جمهوری اسلامی ایران با توجه به نوع عمل ارتکابی حتی بدون شکایت شاکی می‌توانند موضوع را تعقیب کنند.

مهری ادامه داد: هرچند خلاء محسوس قانونی از برخی جهات در صورت محقق نشدن شرایط مقرر موصوف در عدم استرداد اتباع کشور عربستان احساس می‌شود اما شایسته است دستگاه دیپلماسی و سایر مسئولان برخوردی قاطع برای تجدید احساس حمایت دولت از اتباع و بخصوص گرفتن حق این دو جوان صورت دهند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.