ادامه حملات جنگنده‌های متجاوز ائتلاف عربی به یمن/ رایزنی وزاری دفاع عربستان و مصر

جنگنده‌های ائتلاف عربی حملات وحشیانه خود را به مقر نیروی هوایی حامی جنبش انصارالله در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی صنعاء در ساعات اولیه صبح امروز (جمعه) از سر گرفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، در این تجاوز جدید ائتلاف عربی مجددا فرودگاه صنعاء و پایگاه الدیلمی در ساعات اولیه صبح امروز و همچنین نیروهای انصارالله در استان‌های عدن، شبوه و لحج هدف قرار گرفتند.

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد که جنگنده‌های ائتلاف شبانه دست به حملات شدیدی به فرودگاه صنعاء و پایگاه الدیلمی زدند و همچنین اردوگاه نیروهای ویژه و انبارهای سلاح در صنعاء را هدف قرار دادند.

منابع امنیتی نیز اعلام کردند که جنگنده‌های ائتلاف اسکله عدن و مناطق کوهستانی در میان "المعلا" و "خورمکسر" را هدف قرار دادند.

پیشتر نیز در حملات به پایگاه‌ها تیپ 310 در شهر عمران در شمال یمن 15 تن از نیروهای مردمی جنبش انصارالله و همچنین نیروهای حامی علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری پیشین یمن کشته شدند.

از سوی دیگر "ریاض یاسین"، وزیر خارجه در دولت مستعفی یمن در مصاحبه با روزنامه الوطن عربستان مدعی شد که عملیات نظامی کشورهای ائتلاف تحت رهبری عربستان در مناطق نظامی محدود انجام می شود.

وی در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر میانجیگری عمان جهت حل و فصل بحران یمن گفت: فکر نمی‌کنیم که چنین مساله‌ای وجود داشته باشد.

از سوی دیگر وزیران دفاع عربستان و مصر برای بررسی تقویت همکاری نظامی مشترک در ائتلاف علیه مردم یمن دیدار کردند.

"صدقی صبحی"، وزیر دفاع مصر در دیدار با "محمد بن سلمان" وزیر دفاع و رئیس دفتر پادشاهی عربستان و مشاور ویژه پادشاه این کشور در ریاض درخصوص مشارکت مصر در این ائتلاف جهت تحقق اهداف عملیات نظامی گفت‌وگو کردند.

همزمان روسیه نیز خواهان اصلاحاتی نیز در پیش‌نویس کشورهای عربی حوزه خلیج فارس درخصوص یمن شد که احتمال می‌رود شورای امنیت امروز (جمعه) در مورد آن رای‌گیری کند. این اصلاحات شامل ممنوعیت ارسال سلاح به تمامی طرف‌ها و همچنین برگزاری مذاکره میان کشورهای ائتلاف عربی با جنبش انصارالله می‌شود.

انتهای پیام

کد N785430