سردار جزایری:

ائتلاف عربستان برای حمله به یمن ناکام ماند/کنار مظلومان می‌ایستیم

سیاسی

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح گفت: خط قرمز ایران در مذاکرات، بازدید از مراکز نظامی است و این اجازه به هیچ‌وجه داده نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کل سپاه، سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری امروز در حاشیه مراسم گرامیداشت شانزدهمین سالگرد شهید صیاد شیرازی در جمع خبرنگاران، با اشاره به حمله عربستان سعودی به یمن اظهار داشت: ائتلافی که عربستان و برخی کشورهای دیگر به دنبال آن بودند تا اقدامی جدی و نظامی علیه یمن صورت دهند، در عمل با بطلان مواجه شد و به نظر نمی‌آید کشورها دست به این ریسک خطرناک و خطای راهبردی بزنند و امیدواریم، این قضایا با راهکار یمنی - یمنی حل شود.

وی همچنین با اشاره به اوضاع عراق نیز گفت: در گذشته کمتر کسی فکر می‌کرد نظام عراق پابرجا باشد و برخی کشورها و در رأس آنها آمریکا به دنبال سقوط حکومت عراق بودند، اما هر روز که می‌گذرد، ملت و دولت عراق پیروزتر می‌شوند و امیدواریم در آینده نزدیک همه بخش‌های عراق آزاد شود.

سردار جزایری تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که هرکجا ظلم و تجاوزی صورت بگیرد، در کنار مظلوم خواهد ایستاد و امیدواریم کمک‌های مستشاری که ایران دارد، مثمرثمر باشد.

اجازه بازدید از مراکز نظامی را نمی‌دهیم

معاون ستاد کل نیروهای مسلح، همچنین با اشاره به مطرح شدن موضوع بازدید از مراکز نظامی در مذاکرات گفت: خط قرمز جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات، بازدید از مراکز نظامی است؛ در گذشته این اجازه داده نشده و در آینده هم داده نخواهد نشد و این را به مردم اطمینان می‌دهیم.