سخنگوی وزارت خارجه:

پیگیری دلیل ممانعت از ورود هواپیمای ایرانی به جده ادامه دارد

عربستان,وزارت امور خارجه

سخنگوی وزارت خارجه درباره پیگیری‌های این وزارتخانه در رابطه با ممانعت عربستان از ارائه مجوز به هواپیمای ایرانی برای فرود به جده، گفت: پیگیری‌ها در دست انجام است و به محض در اختیار گرفتن مستندات و اطلاعات دقیق اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

مرضیه افخم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: با توجه به تعاملات و نامه‌نگاری‌هایی که هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با مقامات عربستان برای رفت و آمد هواپیماها و انتقال زائران به این کشور داشته است، منتظر هستیم تا مسئولان ایرانی در سفارت کشورمان در عربستان مستندات دقیق در این رابطه را ارائه کنند و تا قبل از آن امکان موضع‌گیری وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش رسانه‌ها عربستان به یک هواپیمای مسافربری که حامل 260 زائر ایرانی بوده است به دلیل آن‌چه نداشتن مجوز قبلی خوانده است اجازه ورود به آسمانش را نداد. مقامات سعودی مدعی هستند این اقدام را بر اساس قوانین بین‌المللی انجام داده‌اند.

هواپیمای مسافربری ایران حامل زائران ایرانی برای سفر به خانه خدا و اجرای عمره مفرده بوده است. این هواپیما از اصفهان به مقصد جده پرواز کرده اما ممانعت دولت عربستان به کشور بازگشته است.

انتهای پیام

کد N785061