عارف:بهار اصلاحطلبان در زمستان امسال رخ می دهد/نتیجه تلاش‌ مذاکره کنندگان در آینده به ثمر خواهد نشست

انتخابات مجلس دهم,محمد رضا عارف

اولین نشست شورای زنان بنیاد امید ایرانیان در سال جدید برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاين، محمدرضا عارف طی سخنانی در این نشست ضمن تبریک سال جدید و میلاد حضرت فاطمه (س) به نامگذاری سال 94 اشاره کرد و گفت: بی تردید نامگذاری امسال با عنوان سال "دولت و ملت،همدلی و هم زبانی" از سوی رهبر معظم انقلاب می تواند در همگرایی بیشتر مردم و مسئولان و نزدیکی قلوب به یکدیگر موثر باشد .اگر بخواهیم مسیر توسعه و پیشرفت کشور را به نحو احسن ادامه دهیم هیچ راهی جز وحدت و همدلی میان مسئولان با یکدیگر و وحدت میان مردم و مسئولان وجود ندارد.
وی بر ضرورت پشتیبانی آحاد ملت از دولت تاکید کرد و گفت: دولت اگر بخواهد برنامه‌های خود را عملیاتی کند به پشتیبانی و همراهی مردم نیاز دارد .قوای دیگر از جمله مجلس شورای اسلامی هم باید در پیشبرد برنامه‌های دولت با حفظ وظیفه نظارتی خود به قوه مجریه کمک کند .
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد ازنحوه برخورد برخی نمایندگان مجلس با دولت طی دو سال گذشته،خاطرنشان کرد: انتظار بود نمایندگان محترم مجلس با درک شرایط کشور و اینکه دولت آقای روحانی در چه شرایطی روی کار آمده است با دولت تدبیر و امید همراهی بیشتری می‌کردند و انگیزه‌های گروهی و جناحی را در برخورد با دولت کنار می‌گذاشتند.
وی با بیان اینکه دولت باید تلاش بیشتری در بهبود وضعیت معیشتی اقشار کم درآمد انجام دهد،گفت: مردم ما نجیبانه و آگاهانه در همه صحنه‌ها حضور دارند و پشتیبان نظام هستند.مسئولان باید قدردان ملت فهیم ایران باشند و در جهت بهبود وضعیت رفاهی و معیشتی آنها با توجه به امکانات بالقوه کشور تلاش کنند.
عارف با اشاره به نزول باران الهی در روزهای آغازین سال گفت: سال جدید با رحمت الهی آغاز شد و نوید بخش سال خوبی برای کشور عزیزمان خواهد بود و انشالله با تلاش همه مسئولان محرومیت در هیچ نقطه کشور وجود نداشته باشد.
وی با قدردانی از تلاش تیم مذاکره کننده هسته‌ای ،گفت: دیپلمات‌های سخت کوش و متعهد کشورمان در چارچوب منافع ملی طی یکسال و نیم گذشته تلاش زیادی برای حفظ حقوق هسته ای کشورمان انجام دادند و انشالله در صورت عدم کارشکنی قدرت‌های جهانی طی ماه های آینده نتیجه این تلاشها به ثمر خواهد نشست.
وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 94 گفت: تبلور هم زبانی و همدلی ملت و دولت باید در انتخابات مجلس شورای اسلامی نمود پیدا کند .مسئولان اجرایی و نظارتی انتخابات هم باید حق الناس بودن رای مردم که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است مورد توجه قرار دهند و هم پیام انتخابات 92 را دریافت کرده باشند . مردم اگر احساس کنند انتخابات رقابتی با حضور همه سلایق برگزار می شود مطمئنا حماسه خرداد 92 را با مشارکت بیشتر در اسفند 94 تکرار خواهند کرد و انشاء الله چنین خواهد شد.
عارف با بیان اینکه اصلاح‌طلبان علی رغم برخی محدودیتها و موانع وظیفه خود می دانند در انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور چشم‌گیری داشته باشند،خاطرنشان کرد: رقیب جریان اصلاحات مصمم است اجازه ندهد پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس به مانند انتخابات ریاست جمهوری تکرار شود و برای نیل به این هدف از امکانات بالقوه ای که در اختیار دارند استفاده خواهند کرد ولی اصلاح‌طلبان نباید صحنه را به رقیب واگذار کنند و باید با همگرایی هرچه بیشتر به دنبال پیروزی تفکر اصلاحات در انتخابات مجلس باشند.
وی با بیان اینکه بهار اطلاح طلبان در زمستان امسال رخ می دهد بر ضرورت حضور موثر زنان در همه صحنه ها و مناسبات سیاسی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: باید از توانایی‌های زنان در همه سطوح استفاده شود. استفاده ابزاری از زنان در انتخابات های مختلف زیبنده جامعه اسلامی ما نیست.باید از ظرفیت‌های زنان نه فقط در حد شعار بلکه در عمل در کانون‌های قدرت و تصمیم گیری استفاده کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: یکی از ارکان مهم تصمیم گیری در کشور مجلس شورای اسلامی است و زنان باید حضور موثری در این نهاد داشته باشند به همین دلیل انتخابات مجلس فرصت مناسبی است که زنان توانمند و نخبه کشورمان مشارکت جدی در این عرصه داشته باشند تا انشالله مجلس آینده با حضور قابل توجه زنان فرهیخته شکل بگیرد.
2929

کد N784499