بمباران پایتخت لیبی توسط جنگنده‌های خلیفه حفتر و عقب نشینی اخوانی‌ها

سیاسی

پس از اینکه نیروهای خلیفه حفتر منطقه العزیزیه و اطراف آن در شهر طرابلس را بمباران کردند، مناطق جنوبی پایتخت به کنترل ارتش درآمد و شبه نظامیان فجر لیبی مجبور به عقب نشینی به سمت مناطق غربی شدند.

پس از اینکه نیروهای خلیفه حفتر منطقه العزیزیه و اطراف آن در شهر طرابلس را بمباران کردند، مناطق جنوبی پایتخت به کنترل ارتش درآمد و شبه نظامیان فجر لیبی مجبور به عقب نشینی به سمت مناطق غربی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری الجزیره، پس از بمباران منطقه العزیزیه، واقع در جنوب شهر طرابلس، پایتخت لیبی و اطراف آن توسط نیروهای خلیفه حفتر، ارتش لیبی این منطقه را به کنترل درآورد و شبه‌نظامیان فجر لیبی که وابسته به اخوان المسلمین هستند مجبور به عقب‌نشینی از پایگاه‌های خود به سوی کوهستان غربی شدند.

یک مسوول نظامی در این باره گفت، در درگیری‌های انجام شده پنج عضو گروه فجر لیبی کشته و دست‌کم 10 تن دیگر زخمی شدند. گروه فجر لیبی از کنگره ملی لیبی تبعیت می‌کند که پس از انتخابات منحل شده اما قدرت را واگذار نکرده است.

این درحالی است که محمد الشامی، رئیس دفتر اطلاع‌رسانی نیروهای وابسته به کنگره ملی گفت: شبه‌نظامیان فجر لیبی پس از ناکام گذاشتن عملیات نیروهای وابسته به دولت لیبی برای نفوذ به طرابلس، از عصر روز یکشنبه عملیات گسترده‌ای را برای تامین امنیت منطقه آغاز کرده‌اند.

الشامی افزود: نیروهای فجر لیبی پس از اینکه ایست‌های بازرسی را به کنترل خود درآوردند، کنترل کامل منطقه را به دست گرفتند و روز یکشنبه به مناطق العزیزیه و ورشنانه نفوذ کرده و تعدادی از ساختمان‌های منطقه را محاصره کردند.

یک منبع نظامی لیبی در گفت‌وگو با شبکه خبری اسکای نیوز، جنگنده‌های ارتش پایگاه‌های فجر لیبی در اطراف شهر طرابلس را هدف گرفتند و در مقابل شبه‌نظامیان فجر لیبی با شلیک موشک‌های گراد به سوی منطقه العزیزیه، مانع از پیشروی ارتش در منطقه شدند.

ارتش لیبی مدتی است تلاش می‌کند وارد شهر طرابلس شود. این شهر از ماه‌ها قبل به کنترل شبه‌نظامیان فجر لیبی درآمده و آنان دولتی در کنار دولت لیبی تشکیل داده‌اند که در سطح بین‌الملل به رسمیت شناخته نمی‌شود.

این کشور از حدود سه سال پیش و پس از سرنگونی رژیم معمر قذافی، دچار آشوب شده است و دولت رسمی لیبی در شهر طبرق که در سطح بین‌الملل به رسمیت شناخته می‌شود، تلاش می‌کند بر تمامی مناطق کشور کنترل یابد اما با مقاومت شدید گروه‌های مسلح مختلف مواجه است.

انتهای پیام

کد N782555