مظفر:

تیم مذاکره‌کننده توانست حقانیت نظام اسلامی را در نظام بین‌المللی به اثبات رساند

سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: تیم مذاکره کننده هسته‌ای توانست حقانیت نظام اسلامی را در حق دستیابی به فناوری هسته‌ای در نظام بین‌المللی به اثبات رساند و باید به آنها دست مریزاد گفت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین مظفر در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک سال جدید و با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام همدلی و همزبانی دولت و ملت، گفت: ان‌شاءالله فصل جدیدی را از تنظیم ارتباطات و مناسبات عقلانی به روی ملت و دولت خواهد گشود و زمینه‌های همفکری و همکاری مسالمت‌آمیزی را بین دولت و ملت در ایجاد زمینه‌های پیشرفت و افزایش اقتدار ملی بیش از پیش فراهم خواهد نمود.

وی ادامه داد: این موضوع مشروط بر این است که دولتمردان با آغوشی باز و سعه صدر از نقدهای منصفانه دلسوزان و نظریه‌های کارشناسی صاحب‌نظران سخاوتمندانه استقبال نموده و منتقدان نیز با نقدهای عالمانه و مشفقانه به دور از هرگونه تخریب و تضعیف، نارسایی‌ها و تنگناها را به دولتمردان منعکس کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: حمله تجاوزگرانه حاکمان آل سعود به کشور یمن و مقابله با جنبش‌های مردمی که با مشارکت هم‌مسلکان مرتجع منطقه و حمایت کاخ سفید انجام گرفته رسوایی دیگری بر کارنامه سیاه میراث‌خواران موروثی نظام پادشاهی و ضد مردمی است.

مظفر تاکید کرد: بدون شک اینگونه تلاش‌های مذبوحانه که به دلیل هراس از پیدایش بیداری اسلامی و گسترش موج تمایل به انقلاب اسلامی منجر به ائتلاف عجولانه‌ای از هم‌مسلکان آل‌سعود گردیده و تروریست‌های مزدور تکفیری و داعشی را از سوریه و عراق تا شمال آفریقا برای اسلام‌هراسی و ایجاد اختلاف میان مسلمانان سامان دادند، نه تنها نمی‌تواند پایه‌های سست و عنکبوتی حاکمان مرتجع منطقه را تقویت کند بلکه سلفی‌گری و افراطی‌گری و ساختار نظام خلیفه‌گرایی قرون وسطایی آنان را متلاشی خواهد کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5، گفت: توقعات بحق مردم در جریان مذاکرات پافشاری بر آرمان‌های حداکثری و اثبات حقانیت و دستیابی کامل به حقوق هسته‌ای و رفع همه مظلومیت‌های ناشی از شانتاژهای رسانه‌ای نظام سلطه می‌باشد.

مظفر همچنین بیان کرد: واقعیات تاسف‌بار موجود که بر اساس ائتلاف شیطانی سردمداران نظام سلطه و فضای غبارآلود بین‌المللی برای خشکانیدن ریشه‌های انقلاب و خاموش کردن تشیع مظلوم شکل گرفته، مسئولان کشور را بر آن داشته تا در برابر توطئه‌های سازمان یافته دشمنان با تغییر تاکتیک‌ها و مصلحت‌سنجی‌های حکیمانه وصول به اهداف و آرمان‌های مقدور را به جای پیگیری اهداف متعالی و مطلوب در دستور کار خود قرار دهند و با همین روش منطقی و به تعبیر رهبری نرمش قهرمانانه تصمیم‌گیری متناسب با شرایط زمانی و مکانی را اتخاذ نمایند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه گفت: البته انتخاب اینگونه تاکتیک‌ها نه در عالم سیاست‌ورزی امروزی بلکه از روش‌های عقلانی و منطقی به شمار می‌آید و در سیره ائمه معصومین و در آموزه‌های قرآنی مورد تاکید قرار گرفته است.

مظفر خاطرنشان کرد: بدون تردید تیم مذاکره‌کننده در جریان فعالیت خود گردنه‌های صعب و دشواری را طی نموده و به پیروی از رهبری عزیز و نمایندگی از ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های نظام سلطه ایستاده و در نهایت توانسته حقانیت نظام اسلامی را در حق دستیابی به فناوری هسته‌ای در نظام بین‌المللی به اثبات رساند به این جهت باید از تلاشگران این عرصه قدرشناسی و به آنها دست مریضاد گفته شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: البته باید مراقب بود هرگونه ذوق‌زدگی و شیفتگی بیش از حد از این دستاورد در برابر حقوق حقه‌ای که مربوط به این انقلاب و کشوری است که ناجوانمردانه مورد تحریم و تهاجم قرار گرفته و به ناحق فشارهای توان‌فرسایی را متحمل شده پرهیز گردد چرا که احساس اقناع و کفایت در وصول به برخی از حقوق ملت ایران و راضی شدن به پذیرش حداقل مطالبات حقوق قانونی ملت توسط نظام سلطه منجر به آدرس اشتباهی به باج‌خواهان بین‌المللی برای استمرار فشار بیشتر در انجام توافق نهایی و طراحی نقشه‌های شیطانی دیگر خواهد شد.

وی در ادامه گفت: از سوی دیگر برداشت هرگونه تسلیم و ذلت و باخت از توافق مذکور که فرزندان هسته‌ای ایران در مواجهه با قلدران بین‌المللی در شرایط دشوار و اضطرار به انجام رساندند نه تنها خستگی را بر تن این تلاشگران خواهد گذاشت بلکه غرور ملی و عزت و اقتدار این ملت فداکار را نیز خدشه‌دار می‌کند.

مظفر یادآور شد: خارج از اینکه این توافقات به نتیجه برسد یا نرسد و یا نظام سلطه بر تعهدات خود صادق باشد یا نباشد ملت قهرمان ایران در این هماوردی 12 ساله هسته‌ای نه تنها دچار ذلت و باخت نشده بلکه واجد دستاوردهای بزرگی شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار کرد: استقامت و پایداری بر حقوق حقه ملت ایران در برابر اجماع بین‌المللی، دستیابی به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و خودکفا شدن در این رابطه، قرار گرفتن ایران اسلامی در زمره صاحبان چرخه سوخت هسته‌ای جهان و رسمیت یافتن این حق در نظام بین‌المللی، تربیت اندیشمندان جوان و توانمند هسته‌ای و عدم عقب‌نشینی ملت در محاصره‌ها و تحریم‌های ظالمانه بخش کوچکی از پیروزی و دستاورد ملت بزرگ ما در این هماوردی عزتمندانه است.

انتهای پیام

کد N780476