استقبال وزارت خارجه قزاقستان از مذاکرات ایران و 1+5

مذاكرات ايران و گروه 1 5,قزاقستان,هسته‌‌يي,توافق جامع هسته‌اي,مذاكرات هسته‌اي

وزارت امور خارجه قزاقستان با صدور بیانیه‌ای از حل و فصل دیپلماتیک و سیاسی برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در این بیانیه آمده است: قزاقستان از پیشرفت حاصله در توافق بر سر یک چارچوب سیاسی میان جمهوری اسلامی ایران و شش کشور میانجیگر بین‌المللی جهت حل برنامه هسته‌ای ایران در تاریخ 2 آوریل در لوزان، استقبال می‌کند.

ما مستمراً از حل و فصل برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران از مسیر دیپلماتیک و سیاسی که به تحکیم نظام امنیت بین‌المللی کمک می‌کند، حمایت کرده‌ایم.

همچنین قزاقستان به عنوان کشوری که عمیقا به رژیم عدم اشاعه متعهد است و داوطلبانه از تسلیحات هسته ای دست کشیده است، مشارکت عملی در پروسه مذاکرات داشت. کشور ما میزبانی دو دور گفت‌وگوها در 26-25 فوریه و 6-5 آوریل 2013 را فراهم آورد که سهم بسزایی در ایجاد فضای اعتماد میان ایران و گروه مذاکره‌کنندگان بین‌المللی داشت و بر ارتقاء گفت‌وگوهای سازنده، تاثیر گذاشت.

در نهایت امیدواریم اراده سیاسی کشورهای مشارکت کننده، به عنوان کلید دستیابی به توافق جامع بر سر برنامه هسته‌ای ایران در ظرف زمانی توافق شده در آینده، ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

کد N778941