ترکیه به دنبال ساخت سومین نیروگاه هسته‌ای برای تولید برق

سیاسی

پس از آنکه استانهای مختلف ترکیه در رویدادی بی سابقه شاهد قطع سراسری برق بودند رییس جمهور ترکیه اعلام کرد که کشورش ساخت دو نیروگاه هسته ایی تولید برق را آغاز کرده و خود را برای ساخت سومین نیروگاه هسته ای آماده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت روزنامه القدس العربی، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه در سخنان خود گفت: ما اقدامات لازم برای تاسیس سومین نیروگاه هسته‌ای برای تولید برق را در کشور اتخاذ می‌کنیم.

وی در ادامه در نشست تجار ترک و اسلواکی عنوان داشت: ما برای پاسخگویی به نیازهای کشور در زمینه تولید برق به ساخت سومین نیروگاه هسته‌ای تولید برق نیاز داریم.

اردوغان همچنین تاکید کرد: در حال حاضر دو پروژه در شمال و جنوب کشور پیش رو داریم و اجرای آن و همچنین بهره ‌برداری از آن‌ها به 7 الی 8 سال زمان نیاز دارد و در آن زمان ما اقدامات لازم در خصوص ایجاد سومین نیروگاه هسته‌ای برای تولید برق را اتخاذ خواهیم کرد چرا که نیازهای ترکیه در این زمینه هر روز افزایش می یابد و ما باید منابع انرژی خود را متنوع کنیم.

احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه در پاسخ به این سوال که آیا احتمال اقدام تروریستی در پس قطع برق سراسری در ترکیه وجود دارد یا خیر تاکید کرد که تحقیقات برای بررسی تمام احتمالات ادامه دارد.

انتهای پیام

کد N777614