نیاز فوری 10 میلیون آواره سوری به کمک‌های غذایی

سیاسی

سازمان فائو وابسته به سازمان ملل از نیاز 10 میلیون سوری به کمک های فوری غذایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت رادیو الحره،سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در گزارشی اعلام کرد که بیش از 10 میلیون سوری به کمک های غذایی فوری به ارزش 121 میلیون دلار نیاز دارند.

فائو در گزارش خود اعلام کرد که وقوع درگیری‌های صورت گرفته در سوریه که وارد سال پنجم خود شده است باعث شده تا شاخص تولید غذا در این کشور بسیار کاهش یابد. این نهاد بین المللی با اعلام فراخوان عمومی خواهان جمع آوری 121 میلیون دلار برای فراهم آوردن کمک های غذایی فوری برای 10 میلیون آواره سوری شد.

عبدالسلام ولد احمد، یکی از مسئولان این نهاد عنوان داشت که کشورهای همسایه سوریه که آوارگان جنگ زده را در برگرفته است نیز با بحران غذایی روبرو هستند به طوری که لبنان با این مساله دست و پنجه نرم می کند.

وی تاکید کرد : این شرایط نابسامان غذایی باعث شده تا سازمان ملل استراتژی خود را در قبال سوریه تغییر دهد.

روز سه شنبه کنفرانس کشورهای حامی آوارگان سوری در کویت با حضور 78 کشور و 100 نهاد بین المللی و منطقه‌ای برگزار شد و در پایان این نشست شرکت کنندگان بر تعهد خود نسبت به جمع آوری 3 میلیارد و 800 میلیون دلار برای آورگان سوری تاکید کردند. این در حالی است که سازمان ملل خواهان جمع آوری بیش از 8 میلیارد دلار برای آورارگان شده بود.

انتهای پیام

کد N777538