کشته شدن یک دادستان ترکیه در جریان گروگان گیری

سیاسی

دادستان یک دادگاه در استانبول ترکیه در جریان یک گروگان گیری توسط دو فرد ناشناس کشته شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از سایت شبکه المنار، محمد سلیم کراز، دادستان یک دادگاه در استانبول در جریان یک گروگان گیری در کاخ دادگستری توسط افراد ناشناس و جراحات وارده به این مسئول ترک در جریان شلیک به سمت وی کشته شد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد که این دادستان در حالی که به شدت خون ریزی کرده بود به بیمارستان منتقل شد اما قبل از آنکه بتوان برای وی کاری کرد در اثر جراحات وارده مرد.

مسئولان امنیتی عنوان داشتند که کراز از ناحیه سر و سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفته و قلب وی کاملا از کار افتاده بود.

دو فرد ناشناس به عنوان وکیل وارد کاخ ریاست جمهوری ترکیه شدند و با ورود به اتاق دادستان وی را به مدت 8 ساعت گروگان گرفتند نیروهای امنیتی نیز به محل گروگان گیری یورش بردند چرا که صدای تیراندازی از داخل اتاق به گوش می رسید و در جریان این درگیری‌ها دو فرد مذکور کشته شدند.

خبرگزاری رویترز اعلام کرده بود که گروه‌های افراطی چپ گرا پس از اینکه به زور وارد ساختمان دادگاه در استانبول شدند وی را به گروگان گرفتند.

این دادستان ترکیه مسئول تحقیق پرونده مرگ برکین الوان، یکی از مخالفان دولت ترکیه بود. الوان در جریان ناآرامیهای مربوط به پارک گزی در سال ۲۰۱۳ بواسطه پرتاب گاز اشک آور به بیمارستان منتقل و مدتی بعد درگذشت.

انتهای پیام

کد N777485