بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:

حمله به مردم مسلمان یمن نشانه حماقت متجاوزین است

سیاسی

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد: تجاوز اخیر ارتش آل سعود با حمایت چند کشور عربی و صهیونیستی به مردم بی دفاع یمن محکوم است.

به گزارش خبرگزاری مهر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور بیانیه ای، تجاوز اخیر ارتش آل سعود با حمایت چند کشور عربی و صهیونیستی به سرزمین و مردم بی دفاع یمن را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: در حالی که پس از سال‌ها تحمل حکومت دیکتاتوری در یمن و قیام‌های مردمی این کشور علیه حکومت‌های خود فروخته و کسب پیروزی‌های مردمی تحت حمایت نیروهای انصار الله، شاهد هستیم که ارتش دولت آل سعود به بهانه حمایت از رئیس فراری دولت یمن، اقدام به تجاوز هوایی و دعوت چند کشور دیگر و با ارعاب عدم حمایتهای مالی، آنان را وادار به کمک در این تجاوز کرده است. بار دیگر حمله و تخریب اماکن عمومی و زیر ساخت های یکى دیگر از کشورهاى اسلامى یعنى یمن به دست خود مسلمان‌ها و با بودجه خودشان، نشانه حماقت متجاوزین بوده است. 

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: متجاوزین بد فهم و حامیان صهیونیستی که اسلام عزیز و نیرومند را بزرگ‌ترین مانع راه منافع نامشروع خود مى‌دانند، دست به این اقدام ناجوانمردانه داشته و بازیگران طراحان صهیونیستی شده اند. نکته مهم و عجیب‌تر این‌که، متجاوزین به سرزمین یمن خود شاهد بودند که دولت غاصب اسرائیلی، یعنى سرسخت‌ترین دشمن اسلام، از اولین دولتهای حمایت کننده از این تجاوز بوده اند.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: سکوت معنا دار سازمان‌های بین المللی و کشور های مدعی حقوق بشر در مقابل این تجاوز آشکار، بخش دیگری از این سناریو بوده و نقطه تاریکی از مفاهیم مجامع بین المللی و مدعی حقوق بشر است. یقیناً زمامداران سعودی با ادامه این تجاوز، با پاسخ کوبنده ملت خود و دیگر ملت های مسلمان و آزاده جهان مواجه بوده و در آتش کینه آنان خواهند سوخت. ملت بزرگ و شجاع ایران نیز همچون گذشته و با تبعیت از آموزه‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری همواره از مظلومین و انقلابیون ضد صهیونیستی حمایت کرده و خواهد داشت.