ادامه ماراتن نفس گیر هسته ای/ اختلاف برغم فضای مثبت

مذاکرات هسته ای ایران, مذاکرات ایران و 5 1

نشست مشترک وزیر امورخارجه ایران با وزرای امور خارجه گروه پنج بعلاوه یک تا ساعاتی دیگر در لوزان سوئیس برگزار می شود تا مشخص شود آیا گروه ۱+۵ اماده است ایران هسته ای را بپذیرد یا همچنان از تهران خواهد خواست تصمیمات سخت اتخاذ کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزیران امورخارجه 1+5 دیشب در نشستی  مشترک بدون حضور ایران  تلاش کردند مواضع خود در برابر تهران  را  یکسان کنند که از نتایج آن نشست خبری منتشر نشده است.


ادامه ماراتن نفس گیر هسته ای/ اختلاف برغم فضای مثبتنشست مشترک وزیر امورخارجه ایران با وزرای امور خارجه گروه پنج بعلاوه یک تا ساعاتی دیگر در لوزان سوئیس برگزار می شود تا مشخص شود آیا گروه ۱+۵ اماده است ایران هسته ای را بپذیرد یا همچنان از تهران خواهد خواست تصمیمات سخت اتخاذ کند.


وزیران امورخارجه کشورمان دیشب دیدار های جداگانه ای با همتایان روس و انگلیسی  داشت.

فیلیپ  هاموند  وزیر امورخارجه انگلیس هنگام ورود به لوزان در مصاحبه با خبرنگاران گفت امیدواریم  گروه پنج به اضافه یک به موافقتنامه ای با ایران دست یابد اما تهران باید تصمیمات دشواری بگیرد .

معاون وزیر امورخارجه کشورمان در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه انگلیس گفت  ایران همه تصمیمات دشوار و ضروری  را برای دستیابی به یک موافقتنامه گرفته است.

سید عباس عراقچی در ارتباط مستقیم با برنامه گفتگوی ویژه خبری با تکذیب برخی شایعات درباره حصول توافق میان ایران و 5+1 گفت : برای خیلی از موضوعات راه حل پیدا شده  اما هنوز هیچ توافقی حاصل نشده است.
کد N776442