اظهارات آیت الله جنتی در باره ویژگی های اخلاقی همسر مرحومه اش

انتخاب نوشت:

دبير شوراي محترم نگهبان در مراسم تشييع پيکر همسرشان مرحومه مظاهري که صبح امروز برگزار شد، در مورد ويژگي‌هاي بارز و ارزشمند اين بانوي محترمه در طول دوران زندگي‌شان مواردي را بيان داشت.

"آيت‌الله جنتي" دبير شوراي محترم نگهبان در مراسم تشييع پيکر همسرشان مرحومه مظاهري در مورد ويژگي‌هاي بارز و ارزشمند اين بانوي محترمه در طول دوران زندگي‌شان بيان داشت: وي از‌‌ همان دوران قبل از انقلاب اسلامي به همراه خانم‌هاي ديگر با حضور در راهپيمايي‌هايي که در قم جريان داشت از طرف منزل به سمت حرم مطهر شرکت مي‌کردند.

وي با تاکيد براينکه اين بانوي بزرگوار از همان ابتدا که بنده تبعيد شدم، يار و ياور من بودند، تصريح کرد: وي بسيار قانع بوده و به حداقل‌ها قناعت مي‌کرد، توجهي هم به خورد و خوراک و پوشاک و امثال اين‌ها نداشته و يک حالت زاهدانه‌اي داشتند.

دبير شوراي نگهبان در ادامه افزود: اين بانو در طول دوران زندگي خود بسيار رنج کشيد اما صبور بود و قدرت تحمل بالايي داشت و سختي‌هاي زيادي را در طول عمر خود تحمل کرد، دوتا داغ ديدند و در اين اواخر هم بيماري‌هاي بسيار سخت و کشنده‌اي عارضشان شده بود و بالطبع ناراحتي‌هاي گوناگوني را تحمل کرد.

آيت‌الله جنتي خطرنشان کرد: براي اينکه اين بانوي بزرگوار مقداري درد خود را فراموش کنند به اصفهان رفتيم اما متاسفانه در‌‌ همان اصفهان دار فاني را وداع کرده و به ديار باقي شتافتند، وي در شب جمعه در ايام فاطميه از دنيا رفت و اميدوارم خداوند روحشان را با زهراي اطهر محشور کند.

 

17302

کد N775720