نجف نژاد در گفتگو با مهر:

شعارسال بابرگزاری همایش اجرایی نمی‌شود/به اتفاق جهان می‌توان گرفت

سیاسی

نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق شعار سال نیاز به همت و حرکت مسئولان دارد و با برگزاری صرف همایش اجرایی نمی شود.

مقداد نجف نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شعار سال 94 گفت: برای توسعه کشور به سه عامل مهم نیاز است؛ برنامه، سرمایه و مدیریت و هر سه این عوامل تنها در سایه تعامل به نتیجه و کمال می رسند.

نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به بیان دیگر در همه دنیا این سه شرط نیاز است تا توسعه حاصل شود، اما اگر هر سه این شروط مهیا و فراهم باشد، اما تعامل و هم دلی وجود نداشته باشد، در تحصیل نتیجه نهایی عقیم خواهیم بود.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که عملیاتی کردن شعار سال با برگزاری همایش و نشست حاصل نمی شود، افزود: یکی از عادات بد ما این است که درباره یک موضوع مهم مانند شعارهای سال یا حتی اقتصاد مقاومتی بارها و بارها کنفرانس می گذاریم و همایش برگزار می کنیم، اما کمتر پیش می آید که گام عملی درباره آن برداریم.

نجف نژاد با اشاره به این مثل که دو صد گفته چون نیم کردار نیست، افزود: شرط تحقق شعار سال همراهی و همت و حرکت در این مسیر است و رسیدن به آن به معنای قدرتی که همتا ندارد. چرا که گفته اند آری به اتفاق جهان می توان گرفت.

این نماینده مجلس نهم شورای اسلامی در ادامه با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از نمودهای همدلی و هم زبانی دولت و ملت را باید در بحث انتخابات مجلس دهم مشاهده کرد. مردم نشان داده اند که همیشه حامی و همراه با نظام هستند و این وظیفه نامزدهاست که به جای اینکه انرژی خود را برای دفع هم هدر بدهند با هم دلی برای توسعه کشور گام بردارند.

وی اضافه کرد: انتخابات هم حق است و هم تکلیف. مردم باید با هوشیاری مسیر درست را انتخاب کنند. کشور نیار به سلایق مختلف دارد، اما بگو مگوهای بی فایده ای که متاسفانه اخیرا نیز بار دیگر شاهد آن هستیم نه تنها فایده ای برای کشور ندارد، بلکه مانعی خواهد بود برای کاهش سرعت توسعه کشور.

نجف نژاد در خاتمه گفت: کشور به دلایلی از جمله تحریم با مشکلاتی رو به روست که تعامل و هم دلی دولت و ملت و هم سو کردن نگاه ها می تواند گامی مهم در کاهش این مسائل و رونق و توسعه بیشتر کشور باشد.

گفتنی است حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۴ را سال «دولت و ملّت، همدلی و هم‌زبانی» نامگذاری کردند