اظهار نگرانی شدید چین از تجاوز عربستان به یمن/ مسکو خواهان توقف هرچه‌ سریع‌تر حملات شد

سیاسی

وزارت خارجه چین اعلام کرد که نسبت به اوضاع نابسامان یمن به شدت نگران است. مسکو نیز نگرانی شدید خود را ابراز کرده و اعلام کرد که برای دست‌یابی به سازش سیاسی برای بحران یمن با تمامی‌ طرف‌ها در این کشور در تماس است. در همین حال، ائتلاف مخالفان سوریه از تجاوز عربستان سعودی به یمن استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشرة، سخنگوی وزارت خارجه چین با اظهار نگرانی شدید این کشور نسبت به اوضاع یمن در پی تجاوز کشورهای عربی، در کنفرانسی خبری عنوان داشت: چین تمامی طرف‌ها را به پایبندی به قطعنامه‌های شورای امنیت درخصوص یمن و حل و فصل درگیری‌ها از طریق مذاکرات فرا می‌خواند.

مسکو خواهان توقف‌هرچه سریع‌تر حملات به یمن

در همین حال،‌ وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو تصمیم ندارد اتباع خود را از یمن خارج کند.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که مسکو با تمامی طرف‌های یمنی در تماس است تا به سازش سیاسی برای بحران یمن دست یابد.

مسکو همچنین بر حمایت کامل خود از حاکمیت و تمامیت ارضی یمن تاکید کرد.

روسیه همچین نگرانی شدید خود را نسبت به تحولات در یمن ابراز داشته و خواهان توقف هرچه سریع‌تر حملات و بازگشت به مذاکرات شد.

علمای فلسطین: عربستان برای جلوگیری از وقوع فتنه حملاتش به یمن را متوقف کند

در همین حال، محمد الموعد،‌ سخنگوی شورای علمای فلسطین در لبنان در بیانیه‌ای "جنگ‌های ویران‌گر را که به کشورهای عربی ما که آخرین آن، در یمن صورت گرفته است"،‌ محکوم کرد.

وی از عربستان سعودی خواست تا حملات خود را برای جلوگیری از وقوع فتنه‌ای که درصورت رخ دادن همگان را می‌سوزاند، متوقف کند.

محمد الموعد گفت: این درگیری‌هایی که در منطقه صورت می‌گیرد، با هدف تقسیم منطقه و وارد کردن آن به بحبوحه‌ی جنگ مذهبی و طائفه‌ای از طریق‌ روش‌های مستقیم و غیر مستقیم است.

وی تصریح کرد: ما از همگان می‌خواهیم تا این جنگ را که آمریکا،‌غرب و صهیونیست‌ها آن را برای تقسیم منطقه ترسیم کرده‌اند، متوقف کنند.

سعد حریری: تصمیم پادشاه عربستان برای مداخله در یمن "حکیمانه" است

از سوی دیگر، سعد حریری، رهبر جریان المستقبل و نخست وزیر پیشین لبنان در اقدامی خصمانه گفت: تصمیم پادشاه عربستان برای مداخله نظامی در یمن تصمیمی "شجاعانه و حکیمانه" است.

وی مدعی شد که مردم یمن از مداخله نظامی عربی در کشورشان حمایت می‌کنند.

حمایت ائتلاف مخالفان سوریه از تجاوز عربستان در یمن

در همین حال،‌ شبکه العربیه در خبری فوری گزارش داد که ائتلاف مخالفان سوریه حمایت خود را از عملیات "طوفان کوبنده" اعلام کرده است.

این تشکیلات مخالفان سوری که از حمایت غرب برخوردار است، همچنین حمایت خود را از عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن اعلام کرد.

انتهای پیام

کد N774461