اسد: اروپا مرتکب اشتباهات فاحشی شده است

سیاسی

رئیس‌جمهوری سوریه در سخنانی اعلام کرد که برخی از کشورهای اروپایی در همپیمانی با کشورهای حامی تروریسم مرتکب اشتباهات فاحشی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی بوابه الاهرام، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه با هیاتی بلژیکی از شخصیت‌هایی پارلمانی و حزبی این کشور که به سوریه سفر کرده بودند، دیدار کرد.

بشار اسد تاکید کرد، آنچه که در عالم واقع رخ می‌دهد کاملا با آنچه که برخی از سیاستمداران و رسانه‌ها به تصویر می‌کشند، متفاوت است که این اقدامات در راستای خدمت به دیدگاه‌های کوتاه‌نظرانه و منافع تنگ‌نظرانه آنهاست که به نفع ملت‌هایشان نیست.

وی افزود: برخی از کشورهای اروپایی به خاطر ائتلاف با کشورهای حامی تروریسمی که درصدد تخریب وجهه اسلام است دچار اشتباهات فاحشی شده‌اند.

رئیس‌جمهوری سوریه در دیدار با این هیات گفت: این گروه‌های تروریستی و حامیانشان نماینده اسلام واقعی نیستند، چراکه اسلام با هرگونه خشونت مخالف بوده و به تسامح و برادری دعوت می‌کند.

اسد همچنین تصریح کرد: هیات‌هایی که به سوریه سفر می‌کنند و با سوری‌ها دیدار می‌کنند، می‌توانند در اصلاح جهت‌گیری افکار عمومی کشورهایشان نسبت به واقعیت جنگی که مردم سوریه علیه تروریسم وارد آن شده‌اند، سهیم باشند.

انتهای پیام

کد N774377