سخنگوی سازمان اوقاف:

59 وقف جدید طی نخستین روزهای سال 94 در سراسر کشور به ثبت رسید

سخنگوی سازمان اوقاف با اشاره به خیرخواهی و گسترش و نهادینه شدن بیش از پیش فرهنگ حسنه وقف در کشور گفت: همزمان با برگزاری طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی تاکنون طی نخستین روزهای سال 94 ، تعداد 59 وقف جدید در کشور به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن ربیعی با بیان اینکه همزمان با برگزاری طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی تاکنون تعداد 59 وقف جدید در کشور به ثبت رسیده است، اظهار کرد: یکی از بارزترین مصداق های تزکیه ، صدقه و کاملترین مصداق آن ، وقف است که به واسطه وقف ، اصل مال انسان ثابت می ماند و فرع (منافع) آن نیز با دوام و ثباتِ آن اصل ، جریان خواهد داشت.

وی با بیان اینکه هیچ صدقه ای چون وقف چنین مزیّتی جاودانه ندارد ، افزود: مردم نیکوکار و خیر ایران اسلامی طی نخستین روزهای سال 94 ، تعداد 59 وقف جدید را با نیات مختلف فرهنگی ، اجتماعی و قرآنی در سراسر کشور به ثبت رسانده اند.

ربیعی با اشاره به اینکه امسال در راستای برگزاری طرح نوروزی آرامش بهاری در خیمه های معرفت امامزادگان ، غرفه همه واقف باشیم ایجاد شده است ، گفت : با ارائه مشاوره های لازم از سوی مبلغان حاضر در خیمه های معرفت ، روند ثبت وقف های جدید ، شتاب بیشتری به خود گرفته است.

وی با اشاره به تعدادی از این موقوفات به ثبت رسیده در کشور گفت : بطور مثال 3 هزار متر مربع زمین مزروعی در مانه و سملقان با نیت برگزاری مراسم گرامیداشت شهداء ، سه دانگ از منزل مسکونی در سنقر با نیت کمک به حوزه علمیه، قطعه زمین مسکونی به ارزش دو میلیارد و 500 میلیون ریال در کازرون با نیت کمک به سالمندان ، سه دانگ از یک باب مغازه در تهران با نیت کمک به نیازمندان و 204 متر مربع زمین در تنکابن با نیت تربیت حافظان قرآن وقف شده است.

مدیرکل دفتر ریاست ، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان ضمن تشکر از عموم مردم قهرمان و شهیدپرور ایران اسلامی که به تبعیت از شعائر اسلام ناب محمدی، همواره با حضور در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی حماسه آفریده و برگ‌های زرینی را در تاریخ این سرزمین عزیز به ثبت رسانده اند، خواستار مشارکت هرچه بیشتر مردم عزیز در سنت حسنه وقف و ترویج این فرهنگ حسنه شد.

انتهای پیام

کد N774054