نتانیاهو عذرخواهی کرد

بنیامین نتانیاهو, رژیم صهیونیستی

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به خاطر اظهاراتش مبنی بر خطر بسیج اعراب در انتخابات سراسری هفته گذشته ابراز تاسف و از اعراب کشورش عذرخواهی کرد.

نتانیاهو عذرخواهی کردبنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به خاطر اظهاراتش مبنی بر خطر بسیج اعراب در انتخابات سراسری هفته گذشته ابراز تاسف و از اعراب کشورش عذرخواهی کرد.

 


به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، نتانیاهو که به زودی باید دولت آینده رژیم صهیونیستی را تشکیل دهد در جریان انتخابات هفته گذشته ضمن هشدار به هوادارانش در زمینه خطری که حاکمیت راستگراها را تهدید می کند گفته بود که «اعراب توده وار در حال رای دادن هستند.»

این اظهارات با انتقاد اعراب اسرائیل و همینطور کاخ سفید روبرو شده است.


دنیس مک دانا، مشاور کاخ سفید ضمن ابراز نگرانی از به انزوا کشاندن فلسطین توسط رژیم صهیونیستی گفت: «نخست وزیر اسرائیل پس از انتخابات گفت که موضع خود را تغییر نداده است. اما اظهارات متناقض او نظیر پیشنهادش در زمینه شهرک سازی ها با هدف ایجاد شکاف در جامعه فلسطینی ها، تعهد او نسبت به راه حل دو دولت را نزد بسیاری در اسرائیل و در جامعه بین المللی با تردید روبرو می کند. ما نمی توانیم صرفا وانمود کنیم که چنین اظهاراتی بر زبان رانده نشده است.»

 نتانیاهو که پیش از انتخابات مخالفت خود را نسبت به تشکیل دولت فلسطینی اعلام کرده بود پس از پیروزی در موضع خود در این زمینه نرمش نشان داده است.52261

کد N773923