روحانی: صادرات غیر نفتی در سال 93، حدود 50 میلیارد دلار بوده است

حسن روحاني

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با بیان اینکه صادرات غیر نفتی در سال 93، 50 میلیارد دلار بوده است گفت: حجم صادرات غیر نفتی ما در سال 93 یک رکورد برای کشور بوده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایسنا، رئیس جمهور در حاشیه آخرین نشست هیات دولت در سال 93 با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در آستانه سال نو فرارسیدن سال جدید را به همه‌ی خبرنگاران رسانه‌های جمعی و ملت ایران تبریک می‌گویم، اظهارکرد: همچنین به روح بلند فاطمه اطهر (س) درود و سلام می‌فرستم که امسال ایام عید ما رنگ و بوی فاطمی خواهد داشت.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در سال گذشته علی رغم برخی سختی‌ها و مشکلات در مجموع ملت ما و دولت خدمتگزار مشمول الطاف الهی بودند، تصریح کرد:‌به راستی خداوند به ما کمک کرد و در سالی که هنوز سایه تحریم‌ها بالای سر ملت بود و با خشکسالی و مشکلات اقلیمی دست و پنجه نرم کردیم و همچنین قیمت نفت کاهش یافت اما موقعیتهای بزرگی را در صحنه‌های مختلف به دست آوردیم.

رئیس دولت تدبیر وامید با اشاره به این که در صحنه‌ی سیاست خارجی موفقیت‌های بسیار خوبی داشتیم، افزود:‌ روابط ما با همسایگان‌مان و کشورهای جهان پیشرفت داشت و در مذاکراتی که با کشورهای مختلف از جمله 1+5 داشتیم قدم‌هایی به پیش گذاشتیم و موفقیت‌هاکسب کردیم. همچنین در زمینه رابطه با همسایگان نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری داشتیم و در برنامه‌ریزی اقتصادی حجم تجارت و روابط اقتصادی ما به دو برابر افزایش پیدا کرد.

ادامه دارد

کد N771768