رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

جرم باعث از بین رفتن سرمایه‌های نیروهای مسلح می‌شود

سیاسی

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: جرم و تخلف باعث از بین رفتن سرمایه‌های نیروهای مسلح اعم از مدیران، متخصصین، سربازان و نیروهای جوان و پرانرژی می‌شود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: جرم و تخلف باعث از بین رفتن سرمایه‌های نیروهای مسلح اعم از مدیران، متخصصین، سربازان و نیروهای جوان و پرانرژی می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی در مجمع پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان هرمزگان اظهار کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت کار نیروهای مسلح در تأمین امنیت کشور، جامعه به یک نظامی مجرم اعتماد نمی کند و این سرمایه از بین می‌رود.

وی با اشاره به تبعات سنگین وقوع جرم گفت: تبعات و آثار وقوع جرم آنقدر زیانبار است که با وقوع یک جرم افراد زیادی از جمله مجرم، خانواده و جامعه درگیر موضوع می‌شوند و آسیب‌های مادی و معنوی فراوانی به وجود می آورد.

این مقام قضایی با بیان اینکه پیشگیری از ناهنجاری‌ها و آسیب‌ها باید در اولویت اقدامات نیروهای مسلح باشد، گفت: نیروهای مسلح به دلیل اهمیت و حساسیت وظایف‌شان نیاز به اقتدار و توانمندی دارند که جرایم و تخلفات باعث خدشه دار شدن این اقتدار و توانمندی می شود.

وی بر فرهنگ سازی و برنامه ریزی مستمر در زمینه پیشگیری از وقوع جرم تأکید کرد و گفت: پیشگیری از وقوع جرم مستلزم مشارکت همه نهادها، برنامه‌ریزی و تحقیق علمی است و سازمان قضایی نیروهای مسلح از 17 سال پیش این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح به اشاره به شیوع جرم ضرب و جرح در جامعه، ضرب و جرح را از منظر دینی مصداق ظلم دانست و گفت: یکی از اقدامات حکومت دینی باید رفع ظلم باشد و اگر اجزای حکومت ظلمی را به مردم روا دارند باعث بدبینی مردم می شود.

انتهای پیام

کد N771745