۰
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

جرم باعث از بین رفتن سرمایه‌های نیروهای مسلح می‌شود

  • ۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: جرم و تخلف باعث از بین رفتن سرمایه‌های نیروهای مسلح اعم از مدیران، متخصصین، سربازان و نیروهای جوان و پرانرژی می‌شود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: جرم و تخلف باعث از بین رفتن سرمایه‌های نیروهای مسلح اعم از مدیران، متخصصین، سربازان و نیروهای جوان و پرانرژی می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی در مجمع پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان هرمزگان اظهار کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت کار نیروهای مسلح در تأمین امنیت کشور، جامعه به یک نظامی مجرم اعتماد نمی کند و این سرمایه از بین می‌رود.

وی با اشاره به تبعات سنگین وقوع جرم گفت: تبعات و آثار وقوع جرم آنقدر زیانبار است که با وقوع یک جرم افراد زیادی از جمله مجرم، خانواده و جامعه درگیر موضوع می‌شوند و آسیب‌های مادی و معنوی فراوانی به وجود می آورد.

این مقام قضایی با بیان اینکه پیشگیری از ناهنجاری‌ها و آسیب‌ها باید در اولویت اقدامات نیروهای مسلح باشد، گفت: نیروهای مسلح به دلیل اهمیت و حساسیت وظایف‌شان نیاز به اقتدار و توانمندی دارند که جرایم و تخلفات باعث خدشه دار شدن این اقتدار و توانمندی می شود.

وی بر فرهنگ سازی و برنامه ریزی مستمر در زمینه پیشگیری از وقوع جرم تأکید کرد و گفت: پیشگیری از وقوع جرم مستلزم مشارکت همه نهادها، برنامه‌ریزی و تحقیق علمی است و سازمان قضایی نیروهای مسلح از 17 سال پیش این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح به اشاره به شیوع جرم ضرب و جرح در جامعه، ضرب و جرح را از منظر دینی مصداق ظلم دانست و گفت: یکی از اقدامات حکومت دینی باید رفع ظلم باشد و اگر اجزای حکومت ظلمی را به مردم روا دارند باعث بدبینی مردم می شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.