کره جنوبی، پیونگ‌یانگ را عامل حمله به اپراتور هسته‌ای خود دانست

کره جنوبی امروز (سه‌شنبه) کره شمالی را متهم به حملات سایبری علیه اپراتور راکتور هسته‌ای خود در دسامبر سال گذشته میلادی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت کره جنوبی امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد: تحقیقات درباره آدرس‌های اینترنتی که در جریان حمله سایبری به اپراتور راکتور هسته‌ای کره جنوبی در دسامبر گذشته مورد استفاده قرار گرفتند، نشان داده‌اند که کره شمالی عامل این حملات سایبری بوده است.

این نتیجه‌گیری از سوی دادستان‌های کره جنوبی در حالی مطرح شدند که کمتر از یک هفته پیش یک هکر که گمان برده می شود عامل حملات سایبری به شرکت اپراتور راکتور هسته‌ای کره شمالی بوده‌ است، اقدام به انتشار تعدادی فایل که در حمله ماه دسامبر دزدیده شده بودند، کرد.

دفتر دادستان مرکزی سئول در بیانیه‌ای اعلام کرد: کدهای تخریب‌گری که برای هک کردن اپراتور هسته‌ای کره جنوبی استفاده شدند، دارای ترکیب و شیوه‌هایی مشابه شیوه "کیمسوکی" که مورد استفاده هکرهای کره شمالی قرار می‌گیرد، بوده‌اند.

این دادستان‌ها گفتند، این حملات سایبری در فاصله 9 تا 12 دسامبر از طریق ارسال 5986 پست الکترونیکی حاوی کدهای تخریبگر برای 3571 کارمند اپراتور هسته‌ای کره شمالی انجام شده‌اند.

این در حالی است که یک وبسایت نیمه رسمی در کره شمالی در مقاله ای، این ادعای کره جنوبی را "اقدامی تحریک آمیز" و "یاوه‌گویی" خواند.

انتهای پیام

کد N771332