از سوی فرستاده ویژه رئیس جمهور اندونزی صورت گرفت؛

دعوت ازظریف برای شرکت دراجلاس کشورهای آسیایی وافریقایی در جاکارتا

سیاسی

فرستاده ویژه رییس جمهور اندونزی دعوتنامه وزیر خارجه اندونزی خطاب به محمدجواد ظریف برای سفر به اندونزی به منظور حضور در کنفرانس کشورهای آسیایی و افریقایی در جاکارتا تسلیم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهاب علوی، فرستاده ویژه رییس جمهور اندونزی که برای دیدار با مقامات کشوررمان به تهران سفر کرده است با مرتضی سرمدی  قائم مقام وزیر امور خارجه  دیدار  و گفتگو کرد.

قائم مقام وزیر امور خارجه ضمن ابراز خشنودی از سفر مشاور رئیس جمهور اندونزی به کشورمان، روابط ایران و اندونزی را تاریخی، دوستانه و رو به گسترش توصیف و با اشاره به نتایج انتخابات اخیر ریاست جمهوری در اندونزی ابراز امیدواری کرد در دوره جدید، زمینه لازم برای گسترش مناسبات دو کشور بیش از پیش فراهم شود.

سرمدی با اشاره به برگزاری نشست هماهنگی  وزرای خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در سال آتی در تهران گفت: ایران و اندونزی به عنوان دو کشور اسلامی از جایگاه مهمی در این جنبش برخوردار بوده و لازم است در بالاترین سطح به مشورت های سیاسی خود ادامه دهند.

وی افزود: علاوه بر موضوعات بین المللی، توجه به مناسبات دوجانبه در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی و ارتقاء حجم روابط تجاری می تواند در دستور کار دو طرف قرار گیرد.

قائم مقام وزارت امور خارجه مقابله با افراط گرائی و مبارزه با تروریسم را از جمله وجوه همکاری مشترک برشمرد و گفت: با همکاری در این زمینه می توان چهره واقعی از اسلام را معرفی و بدین شکل با افراط گرائی مقابله کرد.

وی تاکید کرد: ایران نگاه ویژه به اندونزی داشته چرا که معتقد است توسعه همکاری های مشترک برای جهان اسلام و صلح و ثبات در نقاط مختلف مفید است.

شهاب علوی نیز در این دیدار ضمن تسلیم دعوتنامه وزیر خارجه اندونزی خطاب به محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان برای سفر به اندونزی به منظور حضور در کنفرانس کشورهای آسیایی و افریقایی در جاکارتا، گفت: هدف این کنفرانس، احیای روحیه همکاری، تحکیم و تقویت روابط میان کشورهای آسیا و آفریقا است.

شهاب علوی افزود: اندونزی مشتاقانه آمادگی دارد با برداشتن گام های اساسی، در زمینه معرفی اسلام اعتدالی و نیز مقابله با هر گونه مظاهر افراط گرائی و بنیادگرائی اسلامی  همکاری کرد.