گروه "آزادی" در انگلیس: وقوع یک حمله تروریستی بهتر از نقض حریم خصوصی است

گروه حقوق بشری «آزادی» گفت: اجازه دادن به وقوع یک حمله تروریستی در انگلیس، بهایی است که باید برای حفظ حریم خصوصی و تضمین اینکه آژانس‌های جاسوسی به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی پیدا نمی‌کنند، بپردازیم.

گروه حقوق بشری «آزادی» گفت: اجازه دادن به وقوع یک حمله تروریستی در انگلیس، بهایی است که باید برای حفظ حریم خصوصی و تضمین اینکه آژانس‌های جاسوسی به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی پیدا نمی‌کنند، بپردازیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی راشاتودی، ایزابلا سانکی، مدیر سیاست‌گذاری گروه حقوق بشری «آزادی» اظهار کرد: بهتر است اجازه دهیم برخی رویدادها رخ دهند تا اینکه به آژانس‌های جاسوسی امکان دسترسی به حجم گسترده متادیتاها را از طریق «برنامه‌های نقض حریم خصوصی» بدهیم.

به دنبال افشاگری‌های ادوارد اسنودن، مقاطعه‌کار سابق و افشاگر آژانس امنیت ملی آمریکا در سال 2013 میلادی، گروه «آزادی» به سرعت علیه تکنولوژی‌های نظارت و جاسوسی گسترده مقر جاسوسی انگلیس اعتراض کرد.

کمیته اطلاعات و امنیت اعلام کرد، این آژانس جاسوسی قادر است موارد بسیار زیادی را تحت نظر گرفته و از قدرت‌های رهگیری گسترده برای دستیابی به اطلاعات مربوط به تهدیدهای تروریستی استفاده کند.

این در حالی است که آنها ادعاها مبنی بر اینکه مقر جاسوسی انگلیس قدرت نظارت و رهگیری حجم وسیعی از پیام‌های خصوصی را دارد، رد کرده و گفتند، آنها تنها به بخش کوچکی از اینترنت دسترسی دارند.

سانکی در پاسخ به اینکه آیا با جمع‌آوری گسترده متادیتا به شیوه‌ای هدفمند برای جلوگیری از توطئه‌ها و کمک به امنیت ملی مخالف است یا خیر، گفت: اصول فن‌آوری جمع‌آوری اطلاعات حتی اگر قانونی باشد باز هم از پایه و اساس غلط است.

وی افزود: حتی اگر تمامی برنامه‌های مستبدانه، محدودکننده و نقض حریم خصوصی را نیز پیش بگیرید، باز هم ممکن است رویدادی رخ دهد. این بهایی است که شما باید برای زندگی در یک جامعه آزاد بپردازید.

این در حالی است که کمیته امنیت و اطلاعات ضمن مخالفت با این اظهارات، گفت: ما این دیدگاه را که اجازه دهیم به منظور حفظ حقوق حریم خصوصی فردی برخی حملات تروریستی رخ‌دهند، نمی‌پذیریم.

یکی از نمایندگان حزب «کارگر» انگلیس نیز گفت: دیدگاه‌های سانکی غیر قابل قبول است.

انتهای پیام

کد N768773