مطهری‌نژاد: روح کلام مقام معظم رهبری حمایت از تیم مذاکره‌کننده است

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری گفت: روح کلام مقام معظم رهبری حمایت از تیم مذاکره‌کننده است اما با توجه به نامه‌ی 74نفر از نمایندگان سنای آمریکا ایشان نگرانی خود را ابراز کرده‌اند.

یک عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری گفت: روح کلام مقام معظم رهبری حمایت از تیم مذاکره‌کننده است اما با توجه به نامه‌ی 74نفر از نمایندگان سنای آمریکا ایشان نگرانی خود را ابراز کرده‌اند.

میرزا بابا مطهری‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایسنا، با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری پیرامون مذاکرات ایران با 1+5 اظهار کرد: اولین بار نیست که رهبری نسبت به بی‌اعتمادی به آمریکا اظهارنگرانی می‌کنند. ایشان در سخنرانی‌های مختلف نگرانی خود را نسبت به این مساله ابراز کرده‌اند. اما این بار سخنان رهبری با توجه به نامه‌ی 74 نفر از نمایندگان سنای آمریکا بوده است که بخشی از حاکمیت آمریکا را تشکیل می‌دهند. بنابراین رهبری بار دیگر بر این مساله تاکید کردند.

این عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری با بیان اینکه وقتی از داخل یک نظام دو صدا شنیده می‌شود جای نگرانی وجود دارد و باید نسبت به عملکرد آنها و اعتماد به رفتارشان مراقبت کرد، افزود: بیانات اخیر رهبری مبنی بر نگرانی از عملکرد آمریکا تازه نبوده است و ایشان همواره در این رابطه هشدار داده‌اند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده ایران همواره با توجه به هشدارهای رهبری و دقت لازم توانسته است رضایت مقام معظم رهبری را تا این مرحله از مذاکرات به دست آورد، خاطر نشان کرد: تیم مذاکره کننده ایران همچنان باید مراقبت‌های خود را ادامه دهد تا در نهایت سندی را امضاء کند که منجر به رضایت رهبری شود.

مطهری‌نژاد با اشاره به این که افکار عمومی جهان متوجه منطق ایران شده است، تاکید کرد:‌ تیم مذاکره کننده باید منطق خود را هر چه بیشتر برای جهان باز کند و از ظرفیت‌های رسانه‌های اجتماعی برای ارتباط با بدنه‌ی جوامع نهایت بهره را بگیرد تا بتواند منطق خود را فراگیر کرده و به تمام دنیا و بدنه جوامع بخصوص جوامع اسلامی منتقل کرده و آنها را متوجه این منطق کند.

این فعال سیاسی خاطر نشان کرد: اگر مذاکرات به نتیجه نرسد باید حجم اطلاع‌رسانی‌ها بیشتر شود و به افکار عمومی توضیح دهیم که همچنان موضع خود را به نفع ایران حفظ کنند و اگر مذاکرات به نتیجه رسید هم باید اطلاع رسانی‌ها وسیع‌تر شوند تا کسی نتواند سوء‌استفاده کند و بگوید توافق‌ها خلاف منویات رهبری بوده است.

انتهای پیام

کد N768427