خط تولید انبوه موشک کروز دریایی «قدیر» افتتاح شد

سپاه پاسداران,وزارت دفاع,وزير دفاع,صنعت موشکی

خط تولید انبوه موشک کروز دریایی ضد ناو برد بلند در سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع افتتاح و این موشک‌ها به نیروی دریایی سپاه پاسداران تحویل داده شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح سردار دهقان در جمع خبرنگاران در این مراسم گفت: پس از اتمام تحقیقات، نمونه‌سازی، انجام آزمایشات موفق پروازی و رونمایی از موشک کروز دریایی «قدیر» به مناسبت روز صنعت دفاعی سال جاری که با حضور ریاست محترم جمهور انجام شد ،امروز بحول و قوه الهی شاهد افتتاح همزمان خط تولید انبوه و تحویل دهی این موشک راهبردی و موثر در عرصه دفاع و رزم دریایی هستیم.

سردار حسین دهقان، آماده سازی و واکنش سریع، ارتفاع پروازی پایین، دقت بالای ناوبری، اصابت دقیق به اهداف، قدرت تخریب زیاد، ضدجنگ الکترونیک بالا به واسطه مجهز بودن به رادارهای پیشرفته و قابلیت پرتاب از روی انواع شناور و بالگرد که بر افزایش برد آن نیز تأثیر بسزایی دارد را از ویژگی‌های این سامانه موشکی برشمرد.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز وزارت دفاع با تولید کاملاً بومی انواع موشک با کاربردهای متنوع در منطقه حرف اول را می زند تصریح کرد: دقت و سرعت عمل و کیفیت بالای این محصولات مهم، توان رزم نیروهای مسلح در هوا،دریا و زمین را به نحو چشمگیری افزایش داده است.

وزیر دفاع با اشاره به فرامین مقام معظم فرماندهی کل قوا و راهبرد دولت یازدهم در تقویت توان رزم نیروهای مسلح به ویژه در حوزه موشکی تأکید کرد: وزارت دفاع در دو ساله گذشته بر افزایش برد، افزایش تحرک و تاکتیکی شدن موشک‌ها تمرکز داشته به طوری که در تصاویر مستند پرتاب و اصابت به هدف این موشک مشاهده می‌کنید، موشک «قدیر» از فاصله 300 کیلومتری از ساحل موفق شده تا هدف دریایی خود را به دقت شناسایی و مورد اصابت قرار داده و آن را به طور کامل منهدم کند.

سردار دهقان با قدردانی از تلاش دانشمندان ،نخبگان و متخصصان سازمان صنایع هوافضای زارت دفاع و دیگر سازمان های این وزارتخانه که در طراحی،ساخت و تولید انبوه این موشک مشارکت داشته‌اند اعلام کرد:موشک های جدید ساخت وزارت دفاع با قابلیت های بسیار پیشرفته‌تر ان‌شاءالله در سال آینده تحویل نیروهای مسلح خواهد شد.

انتهای پیام

کد N767136