چراغ سبز دمشق به مذاکره برای تشکیل حکومت خودمختار کردها

سیاسی

وزیر اطلاع رسانی سوریه از امکان گفت‌وگو در خصوص تشکیل حکومت خودمختار در مناطق کردنشین شمال سوریه براساس قانون اساسی این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عمران الزعبی، وزیر اطلاع رسانی سوریه در مصاحبه‌ با تلویزیون رسمی این کشور اعلام کرد: امکان بحث و گفت‌وگو در خصوص موضوع تشکیل حکومت خودمختار در مناطق کردنشین شمال سوریه براساس قانون اساسی امکان پذیر است.

وی اعلام کرد: ارتش سوریه از مبارزان کرد برای مقابله با داعش حمایت نظامی به عمل آورده است اگرچه برخی از آنها این حمایت را انکار می‌کنند.

الزعبی خاطرنشان کرد: کردها بخش مهمی از مردم سوریه هستند و صحبت‌ کردن در خصوص تشکیل حکومت خودمختار برای آنها در چارچوب مرزهای ملی و قانون اساسی کشور امکان پذیر است.

وی تلاش‌ کردها در مقابله با تروریست‌های تکفیری را ستود و گفت: کردها با تروریست‌ها در مناطق شمالی و همچنین ریف دمشق، حلب و مناطق دیگر مقابله می‌کنند و بخشی از مقابله فراگیر نیروهای سوری با تروریست‌ها هستند.

در همین راستا محمد سرمینی، مشاور نخست وزیر "دولت" مخالفان سوریه مدعی شد: نظام سوریه می‌کوشد از طریق این اظهارات با برخی گروه‌ها ائتلاف تشکیل دهد.

انتهای پیام

کد N767004