۰

کاتب:مجلس نهم تحول بزرگی قبل از عید داشت/ مجلس از نظر سیاسی نیازی به خانه تکانی ندارد

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس نهم

یک عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت:مردم خوب می دانند چه کسانی را انتخاب کنند تا مسیر فعلی خدمتگذاری مجلس به آن ها همچنان ادامه پیدا کند.

غلامرضاکاتب در گفت و گو با خبرآنلاین درخصوص لزوم خانه تکانی مجلس نهم برای ورود به سال آخر فعالیت خود گفت: مجلس نهم تقریبا تحول بزرگی قبل از عید داشت که مرتبط با سه لایحه اقتصادی بود.
نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی به این قوانین اشاره کرد وگفت: قانون تنظیم مقررات دولت که بیشترین نگاهش در 107 ماده اش صرفا بحث حمایت از تولید را مورد توجه قرار داده بود.
وی افزود:لایحه خروج از رکود در قالب 55 بند تنظیم شد که آن هم نگاه حمایتی از تولید و صنعت و بخش کشاورزی و رونق اقتصادی داشت.
کاتب ادامه داد: آخرین لایحه ای هم که داشتیم مربوط به قانون بودجه سال 1394 بود که باز هم این نگاه حمایتی و تحول آمیزی که باید به اقتصاد انجام بگیرد در آن صورت گرفت.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: عملا در دوماه گذشته مجلس شورای اسلامی صرفا نگاه حمایتی به اقتصاد و تولید کشور را مورد توجه و نظر خودش قرار داده است و بیشترین تغییر و تحولی که ما در روند اجرایی کارها در مجلس داشتیم همین توجه به رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی بوده است.
کاتب در خصوص اینکه سال آینده سال آخر مجلس نهم است و به طور ویژه چه کاری در مجلس بایستی برای ورود به سال آخر فعالیت انجام بگیرد نیز گفت: در سال 94، مجلس دو برنامه ی سنگین در دستور کار دارد که اولی تنظیم برنامه ی ششم توسعه است که محور برنامه ی 5 ساله ی نظام محسوب می شود واین بزرگترین رسالت مجلس است.
وی افزود: مجلس باید برنامه ششم را با نخبگی و تجربه خوبی که در میان نمایندگان وجود دارد تصویب کند و از طرف دیگر لایحه ی بودجه ی سال 95 را در دستور کار ماه های پایانی خود خواهد داشت.
این عضو فراکسیون اصولگرایان رهران ولایت مجلس گفت: سال آتی سال سنگینی برای مجلس است تا بتواند برای آینده ی کشور و سرنوشت 5 ساله آتی برنامه ی مناسبی را مدون و سیاست گذاری کند.
کاتب ادامه داد: برنامه ششم در واقع محور حرکت نظام برای 5 سال آینده است و مجلس باید قانون بسیار خوبی را در این باره از خود به یادگار بگذارد.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم در خصوص انتخابات مجلس آينده گفت: مجلس اصولگرا یک دست است وهیچ نگاه دیگری وجود ندارد و مجلس باید با همین تفکری که هست راه خودش را ادامه دهد.
وی در خصوص این که آیا هیچ نیازی به تصحیح مسیر و و زدودن آن شاخ برگ ها وجود ندارد نیز گفت: مجلس، مجلس اصول گرا و متدینی است و درواقع نگاهش در جهت خدمت به جامعه و مردم است. انشالله مجلس بتواند باتفکر خدمت گذاری به جامعه مسیر خودش را ادامه بدهد.
کاتب ادامه داد: یقینا مردم خوب تشخیص می دهند و افرادی که در جهت خدمت مردم هستند را انتخاب می کنند تا این جریان خدمتگذاری همچنان به مسیر خودش ادامه دهد.

2929

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.