۰

العبادی: اتهامات علیه نیروهای مردمی دروغ است

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
حيدر العبادي

نخست وزیر عراق با بیان اینکه پیروزی‌های به دست آمده علیه داعش به دست خود عراقی‌ها رقم خورده است، گفت: مهمترین پیروزی که به دست آورده‌ایم وحدت در دفاع از وطن، مقدسات و نابودی تروریست‌هاست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسله، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در جشنی که به منظور اعلام همبستگی با ارتش و داوطلبان مردمی در دانشگاه تکنولوژی بغداد برگزار شد گفت: ما اجازه نمی‌دهیم کسی در امور داخلی‌مان مداخله کند یا به حاکمیت کشورمان که خط قرمز است لطمه وارد کند. وجود مشاوران امنیتی و مربیان نظامی در عراق لطمه‌ای به حاکمیت ما نمی‌زند اما در خدمت حاکمیت‌ ما نیز نیست.

وی گفت: پیروزی‌های نیروهای عراقی در جنگ علیه داعش به دست خود عراقی‌ها حاصل شده و جهان نیز در کنار ماست چرا که تهدید داعش را درک می‌کند. مهمترین پیروزی که به دست آورده‌ایم وحدت در دفاع از وطن، مقدسات و نابودی تروریست‌هاست.

العبادی گفت: نیروهای مردمی یک نهاد عراقی و جزو سامانه امنیت ملی عراق هستند؛ در واقع نهاد داوطلبان مردمی نشاندهنده همبستگی میان غیرنظامیان و نیروهای نظامی و امنیتی است و متهم کردن آنها به حملات علیه غیرنظامیان با دروغ و تزویر صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در برخی پایگاه‌های اجتماعی با دروغ و دورویی به نیروهای امنیتی و شهروندان عراقی اهانت شده گفت: آنچه در شهر تکریت، العلم و سایر مناطق رخ داده بهترین دلیل برای همبستگی مردم با نیروهای امنیتی است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.