فرمانده دافوس سپاه در دیدار هیأت نظامی پاکستان:

ناامنی‌های منطقه ناشی از حضور کشورهای فرامنطقه‌ای است

سپاه پاسداران,سپاه,پاكستان

فرمانده دانشکده و پژوهشکده علوم دفاعی(دافوس) سپاه گفت: دانشگاه جامع امام حسین (ع) آماده همکاری با کشور پاکستان در قالب تبادل استاد، دانشجو و متون آموزشی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار حسینی مطلق در دیدار با هیات علمی آموزشی دانشکده دافوس دریایی پاکستان به سرپرستی دریادار متین‌الرحمان در دانشگاه جامع امام حسین (ع)، با ارائه گزارشی از ساختار، ماموریت و چشم‌انداز دانشکده علوم دفاعی دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: بخش عمده‌ای از ناامنی‌های منطقه ناشی از حضور کشورهای فرامنطقه‌ای است. حضور این کشورها در منطقه در حالی است که کشورهای منطقه از جمله ایران و پاکستان قادر به تامین امنیت منطقه بوده و نیازی به حضور کشورهای فرامنطقه‌ای در منطقه نیست.

وی با بیان اینکه کشورهای منطقه باید قابلیت‌ها و توانمندی‌های خود را درقالب یک امت اسلامی باور کرده و با اتکای به خدا در منطقه نقش آفرینی کنند افزود: جمهوری اسلامی ایران در سی و شش سال گذشته این تجربه موفق را که با توکل به پروردگار و ایمان و باور مردم می‌توان در برابر هر تهدیدی ایستادگی کرد و پیروز میدان بود را به جهانیان ارائه کرده است.

فرمانده دانشکده و پژوهشکده علوم دفاعی(دافوس) سپاه با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شعار "ما می‌توانیم" را تحقق بخشید و به دستاوردهای بزرگی رسید، خاطر نشان کرد: عمده‌ترین مولفه‌ای که در قدرت دفاعی ما نقش دارد نیروی انسانی با ایمان جهادی، فداکار و شهادت طلب است که قادر است از تجهیزات به بهترین شکل استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه رزمندگان ایران اسلامی در سال‌های دفاع مقدس در شرایط تحریم با توکل به خدا حماسه آفریدند، گفت: امروز دشمنان ما می‌دانند همان رزمندگان مجاهد دستشان از دانش و تجهیزات پیشرفته نظامی پر است و می توانند نقش مهمی را در تحولات منطقه و جهان ایفا کنند.

حسینی مطلق همچنین با بیان اینکه امیدواریم همکاریهای علمی- آموزشی و نظامی میان دو کشور و دانشکده دافوس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پاکستان بیش از گذشته شود اظهار داشت: دانشگاه جامع امام حسین (ع) آمادگی دارد در قالب تبادل استاد، دانشجو و متون آموزشی تجربیات خود را در اختیار کشور دوست و همسایه پاکستان قرار داده و از توانمندیهای علمی آنها نیز بهره‌مند شود.

براساس این گزارش، در این دیدار دریادار متین الرحمان رییس هیات نظامی کشور پاکستان ضمن معرفی دانشکده دافوس دریایی این کشور با ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: دانشگاه جامع امام حسین (ع) با فعالیت‌های گسترده‌ای که انجام می‌دهد به معنای واقعی برازنده "نام جامع" است.

وی با تاکید بر اینکه ایران و پاکستان تنها دو کشورهمسایه نیستند بلکه کشورهای تاثیرگذار مسلمان در منطقه هستند گفت: دانش بنیان بودن و فعالیت‌های پژوهشی از فعالیتهای بدیع دانشگاه جامع امام حسین (ع) است و بازدید گروههای علمی- آموزشی می‌تواند نقش مهمی را در ارتقای مناسبات دو کشور ایفا کند.

انتهای پیام

کد N764985