رویکردهای برنامه‌ای سال 94 سازمان اوقاف اعلام شد

وقف,سازمان اوقاف,اوقاف

فرایند تدوین و بررسی برنامه‌های ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر کشور در سال 94 با تصویب برنامه‌ها با اولویت اجرای امینانه نیات واقفان، تحول مدیریتی، منابع انسانی و اقتصادی در این سازمان پایان یافت.

فرایند تدوین و بررسی برنامه‌های ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر کشور در سال 94 با تصویب برنامه‌ها با اولویت اجرای امینانه نیات واقفان، تحول مدیریتی، منابع انسانی و اقتصادی در این سازمان پایان یافت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد روح‌الامینی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به تدابیر نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان و راهبردهای برنامه‌ای سال 94 اظهار کرد: اجرای امینانه نیات واقفین، تحول در مدیریت و منابع انسانی و تحول اقتصادی در موقوفات به عنوان راهبردهای اصلی برنامه‌ای سازمان اوقاف در سال 94 است.

وی گفت: تلاش برای اضافه شدن حداقل20 درصد رشد، بیشتر از روند افزایشی عواید موقوفات و بقاع متبرکه در سنوات گذشته برای سال آتی از ویژگی‌های اصلی این راهبرد است.

روح‌الامینی با اشاره به پیش‌بینی رشد عواید موقوفات و بقاع متبرکه در سال آینده خاطرنشان کرد: یکی از تغییرات مهم فرایند برنامه‌ریزی عملیاتی سال 94 ، میزان رشد عواید موقوفات و بقاع متبرکه است که این میزان در هر استان مبتنی بر ظرفیت‌ها و وضعیت اقتصادی موقوفات آن استان است که در صورت لزوم در طی مدت اجرای برنامه به اقتضای شرایط ، مبلغ آن به میزان لازم افزایش خواهد یافت.

وی متذکر شد: فرایند کلان اجرای این راهبرد برای سال 94 با توجه به تدوین برنامه عملیاتی و مراحل تخصیص منابع، اجرا و پایش برنامه‌ها از اهمیت خاصی نسبت به سال‌های گذشته برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به آغاز فرآیند تدوین برنامه‌های سال 94 در ادارات اوقاف تصریح کرد: این فرایند که از روز شنبه 16 اسفند با حضور مدیران، معاونان و کارشناسان ادارات کل اوقاف آغاز شده بود، روز دوشنبه پایان یافت و پس از نهایی شدن برنامه‌ها، برنامه اجرایی سال 94 بزودی ابلاغ خواهد شد.

روح‌الامینی درباره اقدامات سازمان اوقاف برای عملیاتی کردن این راهبرد به تشکیل شورای برنامه‌ریزی سازمان و کمیته‌های برنامه‌ریزی استان‌ها در سال 94 اشاره کرد و گفت: برای عملیاتی کردن این راهبرد، مدیران کل استان‌ها بایستی نسبت به تشکیل کمیته برنامه ریزی استان‌ها در سال آینده به صورت فوق العاده اقدام کنند.

انتهای پیام

کد N764511