۰

رویکردهای برنامه‌ای سال 94 سازمان اوقاف اعلام شد

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
وقف,سازمان اوقاف,اوقاف

فرایند تدوین و بررسی برنامه‌های ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر کشور در سال 94 با تصویب برنامه‌ها با اولویت اجرای امینانه نیات واقفان، تحول مدیریتی، منابع انسانی و اقتصادی در این سازمان پایان یافت.

فرایند تدوین و بررسی برنامه‌های ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر کشور در سال 94 با تصویب برنامه‌ها با اولویت اجرای امینانه نیات واقفان، تحول مدیریتی، منابع انسانی و اقتصادی در این سازمان پایان یافت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد روح‌الامینی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به تدابیر نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان و راهبردهای برنامه‌ای سال 94 اظهار کرد: اجرای امینانه نیات واقفین، تحول در مدیریت و منابع انسانی و تحول اقتصادی در موقوفات به عنوان راهبردهای اصلی برنامه‌ای سازمان اوقاف در سال 94 است.

وی گفت: تلاش برای اضافه شدن حداقل20 درصد رشد، بیشتر از روند افزایشی عواید موقوفات و بقاع متبرکه در سنوات گذشته برای سال آتی از ویژگی‌های اصلی این راهبرد است.

روح‌الامینی با اشاره به پیش‌بینی رشد عواید موقوفات و بقاع متبرکه در سال آینده خاطرنشان کرد: یکی از تغییرات مهم فرایند برنامه‌ریزی عملیاتی سال 94 ، میزان رشد عواید موقوفات و بقاع متبرکه است که این میزان در هر استان مبتنی بر ظرفیت‌ها و وضعیت اقتصادی موقوفات آن استان است که در صورت لزوم در طی مدت اجرای برنامه به اقتضای شرایط ، مبلغ آن به میزان لازم افزایش خواهد یافت.

وی متذکر شد: فرایند کلان اجرای این راهبرد برای سال 94 با توجه به تدوین برنامه عملیاتی و مراحل تخصیص منابع، اجرا و پایش برنامه‌ها از اهمیت خاصی نسبت به سال‌های گذشته برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به آغاز فرآیند تدوین برنامه‌های سال 94 در ادارات اوقاف تصریح کرد: این فرایند که از روز شنبه 16 اسفند با حضور مدیران، معاونان و کارشناسان ادارات کل اوقاف آغاز شده بود، روز دوشنبه پایان یافت و پس از نهایی شدن برنامه‌ها، برنامه اجرایی سال 94 بزودی ابلاغ خواهد شد.

روح‌الامینی درباره اقدامات سازمان اوقاف برای عملیاتی کردن این راهبرد به تشکیل شورای برنامه‌ریزی سازمان و کمیته‌های برنامه‌ریزی استان‌ها در سال 94 اشاره کرد و گفت: برای عملیاتی کردن این راهبرد، مدیران کل استان‌ها بایستی نسبت به تشکیل کمیته برنامه ریزی استان‌ها در سال آینده به صورت فوق العاده اقدام کنند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.