دیدار اولاند و رهبر مخالفان سوریه و تاکید بر از سرگیری مذاکرات ژنو

سوريه

رئیس جمهوری فرانسه پس از دیدار با رئیس اپوزیسیون در تبعید سوریه مدعی شد، رئیس جمهوری سوریه شریک "مناسب و قابل قبولی" در مبارزه علیه داعش نیست!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه پس از دیدار با خالد خوجه، رئیس اپوزیسیون در تبعید سوریه در بیانیه‌ای مدعی شد: بشار اسد مخاطب مناسب و قابل قبولی برای مبارزه با داعش و آماده سازی آینده سوریه نیست.

اولاند برای نخستین بار است که با خالد خوجه که از ژانویه سال جاری میلادی ریاست "ائتلاف مخالفان سوریه" را به عهده گرفته دیدار کرده است.

خوجه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه پیش از دیدارش با اولاند گفت، قصد دارد تا تمامی مخالفان سوریه را با یکدیگر متحد کند تا به درگیری‌های پنج ساله این کشور پایان دهد.

او همچنین تاکید کرد، اسد باید برود اما برکناری وی پیش شرطی برای مذاکرات صلح آتی نیست.

اولاند ضمن تبریک به ائتلاف مخالفان سوریه برای ابتکار عملش در خصوص وارد شدن به مذاکره با دیگر اعضای این اپوزیسیون، این ائتلاف را به ادامه این راه تشویق کرد.

رئیس جمهوری فرانسه گفت: از سرگیری "مذاکرات ژنو" برای دستیابی به یک راه حل سیاسی در خصوص ناآرامی‌های سوریه تنها راه حل ممکن برای متحد کردن مردم سوریه، ریشه کن کردن گروه‌های تروریستی و برقراری مجدد صلح در جامعه این کشور است.

انتهای پیام

کد N759615