احتمال دیدار رهبران چین و کره‌شمالی در آینده‌ نزدیک

جمهوري چين,کره شمالی

وزیر امور خارجه چین با دوست خواندن کره‌شمالی اعلام کرد، رهبران دو کشور هر زمان که برایشان راحت باشد و شرایط مهیا باشد، با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

وزیر امور خارجه چین با دوست خواندن کره‌شمالی اعلام کرد، رهبران دو کشور هر زمان که برایشان راحت باشد و شرایط مهیا باشد، با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، "کیم جونگ اون، "رهبر جوان کره‌شمالی از زمانی که در سال 2011 و پس از فوت پدرش به این سمت رسیده تاکنون به چین متحد پیونگ‌یانگ سفر نکرده است اگرچه انتظار می‌رود وی در سال‌جاری میلادی به روسیه برود.

روابط چین و کره‌شمالی از زمان به قدرت رسیدن کیم جونگ اون و پس از آن رو به سردی بوده است.

با این حال، "وانگ یی"، وزیر امور خارجه چین در حاشیه نشست سالانه پارلمان این کشور گفت: رهبران دو کشور هر زمان که برایشان راحت باشد و در اولین فرصت ممکن با یکدیگر دیدار می‌کنند.

شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری چین شش بار با پارک گئون های، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی از 2012 و زمانی که هر دو به قدرت رسیدند، دیدار داشته است.

وزیر امور خارجه چین همچنین در صحبت‌هایش کره‌شمالی را کشور دوست خواند و گفت: ما مشترکات سنتی و قدیمی با کره‌شمالی داریم و به دنبال تحولات و پیشرفت‌های عادی در روابط میان دو کشور هستیم. روابط میان پیونگ‌یانگ و پکن از پایه قوی برخوردار است. بنابراین، رخدادهای موقتی نباید بر این روابط اثر بگذارند.

این مقام ارشد دیپلماتیک دولت پکن ادامه داد: این به نفع دو طرف است که صلح و ثبات در شبه‌جزیره کره برقرار بماند. در حال حاضر، اوضاع به یک مرحله حساس وارد شده است. ما از کشورهای مرتبط می‌خواهیم تا آرامش داشته باشند و خویشتندار رفتار کنند و هر آنچه را که تاثیر مثبت دارد، انجام دهند تا مذاکرات شش جانبه درباره خلع سلاح اتمی کره‌شمالی از سر گرفته شود.

انتهای پیام

کد N759475