در جلسه هیأت مدیره بنیاد امام رضا(ع)

راهبرد خبرگزاری رضوی مشخص شد

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع

در جلسه هیأت مدیره بنیاد امام رضا(ع) تاکید شد که اکنون ۹ پایگاه اول اسلامی از نظر رتبه در سایت جهانی الکسا به وهابی‌ها تعلق دارد و جای پایگاه‌های شیعی در این میان خالی است، خبرگزاری رضوی باید سعی کند با تجمیع معارف شیعی این خلأ را مرتفع کند.

در جلسه هیأت مدیره بنیاد امام رضا(ع) تاکید شد که اکنون ۹ پایگاه اول اسلامی از نظر رتبه در سایت جهانی الکسا به وهابی‌ها تعلق دارد و جای پایگاه‌های شیعی در این میان خالی است، خبرگزاری رضوی باید سعی کند با تجمیع معارف شیعی این خلأ را مرتفع کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، هیأت مدیره بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) با حضور علی‌اصغر کاراندیش مروستی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد، سیدهادی ایازی معاون وزیر بهداشت، محمود واعظی مشاور ویژه رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سیدجواد جعفری دبیر جشنواره امام رضا(ع) در محل دبیرخانه این جشنواره در تهران برگزار شد.

کاراندیش در ابتدای این جلسه با ابراز رضایت از کارهای انجام گرفته در بنیاد و جشنواره امام رضا(ع) گفت: بحمدالله برنامه‌ریزی مناسب انجام گرفته است و امیدواریم مثل سال‌های گذشته برنامه‌های خوبی را در داخل و خارج از کشور داشته باشیم. در پایان سال هستیم و از همه کسانی که برای این جشنواره زحمت کشیده‌اند و تلاش می‌کنند،‌ کمال تشکر را داریم.

وی تأکید کرد: در برنامه‌های جشنواره امام رضا(ع) آموزش و پرورش را باید پررنگ‌تر دید، در اتاق‌های فکر هم باید حتماً این موضوع لحاظ شود تا برنامه‌های متناسب با قشر دانش‌آموز که حدود ۱۲ میلیون نفر را تشکیل می‌دهند، طراحی شود.

رئیس هیأت مدیره بنیاد امام رضا(ع) سپس به بررسی دستور کار جلسه پرداخت.

دستور کار این جلسه بررسی وضعیت خبرگزاری فرهنگ رضوی بود که سیدجلال فیاضی روزنامه‌نگار پیشکسوت و عضو شورای شهر مشهد به اظهار نظر پرداخت.

وی بر ضرورت استفاده از طلاب حوزوی مسلط به فضای مجازی در تأمین محتوای پرتال و خبرگزاری رضوی تأکید کرد.

همچنین در این جلسه درباره خبرگزاری رضوی که قرار است کنار وبگاه شمس توس www.shamstoos.ir فعالیت کند، عنوان شد: این پرتال، عنوان «خبرگزاری» را یدک می‌کشد، اما در واقع ۲۰ درصد وظیفه خبررسانی دارد و ۸۰ درصد محتوای آن به معارف رضوی می‌پردازد. چرا که اکنون ۹ پایگاه اول اسلامی از نظر سایت الکسا از جمله طریق‌الاسلام، اسلام‌الیوم و الاسلام به وهابی‌های پاکستان و عربستان اختصاص دارد و جای پایگاه‌های شیعی در این میان خالی است.

رفع نقیصه پراکندگی اطلاعات اسلامی در سایت‌های ایرانی، تأکید بر تهیه اصطلاح‌نامه میان‌رشته‌ای اسلامی و پوشش مخاطبان غیرفارسی‌زبان از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد. همچنین بر ایجاد جریان پرقدرت اطلاعات فرهنگی و علمی معارف امام رضا(ع) در عرصه‌های جهان اسلام و بین‌الملل تأکید شد.

انتهای پیام

کد N758152