استاندار تهران:

وزارت کشور برگزاری الکترونیکی انتخابات در تهران را در اولویت قرار دهد

انتخابات

استاندار تهران گفت:‌ وزارت کشور برگزاری الکترونیکی انتخابات در تهران را در اولویت قرار دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ‌حسین هاشمی استاندار تهران در جلسه شورای اداری استان تهران با اشاره به عملکرد استانداری تهران در دولت یازدهم اظهار کرد: ما در تهران تلاش کرده ایم که برای حاکم کردن وحدت که از سیاست‌های دولت تدبیر و امید و رهنمودهای مقام معظم رهبری است ، سیاست تفاهم و تعامل و اعتماد را به عنوان حرکت اصلی در تهران قرار دهیم و بر همین اساس نیز چینش نیروهای خودرا انجام داده ایم.

وی افزود: این تعامل و تفاهم در طول 18 ماه گذشته باعث شده که در تهران با مشکل خاصی مواجه نباشیم و هیچ موضوع نگران کننده ای نباشد و هیچ موضوع نگران کننده ای در تهران به وجود نیاید.

وی با اشاره به شاخصه‌های انتخاب مسئولین در دولت یازدهم اظهار کرد: مباحث اخلاقی و مالی دو شاخص اصلی در دولت تدبیر و امید برای انتخاب مسئولین است.

هاشمی همچنین با اشاره به وضعیت استان تهران از نظر سیاسی با تاکید بر اینکه با هماهنگی با شورای تامین فضای مناسبی در سطح استان فراهم کرده ایم، بر لزوم پویایی هر چه بیشتر جامعه تاکید کرد و گفت:‌ تشکل های سیاسی که دارای پروانه فعالیت هستند چه اصولگرا و چه اصلاح طلب باید بتوانند آزادانه در چارچوب قانون اساسی نسبت به برگزاری جلسات و کنگره های خود اقدام نمایند.

استاندار تهران با بیان اینکه برگزاری کنگره های تشکل های سیاسی نیاز به مجوز ندارد و فقط باید برای مدیریت مسائل امنیتی مسئولان برگزاری موضوع را به اطلاع وزارت کشور برسانند، به برگزاری نشست های دانشجویی در سطح استان تهران اشاره کرد و گفت: برای برگزاری جلسات دانشجویی در دانشگاه ها ، شورای نظارت دانشگاه که از سه عضو نماینده ولی فقیه در دانشگاه ، معاون دانشجویی و حراست دانشگاه تشکیل می‌شود باید اظهار نظر کنند و وزارت کشور هیچ دخالتی دربرگزاری چنین نشست‌هایی ندارد، فقط در زمان برگزاری نشست ها در مناسبت های خاص مانند13 آبان، 22 بهمن و 16 آذر وزارت کشور باید در جریان برگزاری مراسم قراربگیرد.

به گزارش ایسنا، هاشمی در ادامه صحبت های خود با اشاره به عملکرد دستگاه های اجرایی مختلف در طول یک سال گذشته اظهار کرد: چنانچه مقایسه ای در آمار عملکرد دستگاه های اجرایی کشور نسبت به سالهای گذشته داشته باشیم، می بینیم که جهش بسیار خوبی ایجاد شده است که این جهش می تواند باعث وحدت و همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی استان تهران شود.

استاندارتهران همچنین با اشاره به برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال 94 اظهار کرد: ما از معاونت سیاسی کشور درخواست می کنیم که در استان تهران به ویژه شهرستان تهران برگزاری الکترونیکی انتخابات را در اولویت کاری خود قرار دهند تا از ایجاد هرگونه سخن ونگرانی برای کشور جلوگیری شود.

وی در پایان با اشاره به فرارسیدن سال جدید و آغاز سفرهای نوروزی مردم تاکید کرد: همه دستگاه های اجرایی استان باید تلاش کنند تا از طریق همکاری با یکدیگر در جهت رفع مشکلات و موانع موجود فعالیت کنند.

انتهای پیام

کد N756044