هاموند: اتحادیه اروپا مدت‌هاست از کنترل خارج شده است

سیاسی

وزیر امور خارجه انگلیس گفت، اتحادیه اروپا مدت‌هاست از کنترل خارج شده و اگر بروکسل می‌خواهد لندن در این اتحادیه باقی بماند باید دست به اصلاحات و تغییرات چشم‌گیر بزند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس خطاب به قانونگذاران این کشور گفت: انگلیس باید فرصت را مغتنم بشمارد تا بر اصلاحات و مذاکرات مجدد با اتحادیه اروپا تاکید کند.

وی تاکید کرد:‌ ما باید این فرصت را مغتنم شمرده تا اتحادیه اروپا را به شکلی که به نفع انگلیس باشد تغییر دهیم. این اتحادیه در مدت 20 سال گذشته از کنترل خارج شده است.

این در حالی است که روزنامه دیلی‌تلگراف گزارش داد که انگلیس و به ویژه حزب محافظه‌کار حاکم در این کشور خواهان بهبود رقابت‌پذیری در سراسر اتحادیه اروپا، تمرکززدایی از تصمیم‌گیری در بروکسل و اعطای کنترل بیشتر به کشورها در زمینه امور مربوط به مهاجران است.

فیلیپ هاموند در ماه‌های اخیر با 23 کشور اتحادیه اروپا در ارتباط با مذاکرات مجدد انگلیس با این اتحادیه به بحث پرداخته است. وی گفت که همه کشورهای اتحادیه اروپا می‌خواهند انگلیس در این اتحادیه باقی بماند.

وی افزود: این دیدگاه کاملا غالب وجود دارد که همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌خواهند انگلیس در این اتحادیه باقی بماند. این ایده تنها هنگامی می‌تواند رخ دهد که تغییراتی چشم‌گیر در اتحادیه اروپا انجام شده و این اتحادیه آشکارا مایل به تعامل با ما باشد.

هاموند پیش از این گفته بود که همه‌پرسی در انگلیس به منظور باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا مثل روشن کردن آتشی در زیر اتحادیه اروپا است.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس وعده داده در صورت پیروزی حزبش در انتخابات ماه مه یک همه پرسی در سال 2017 درباره باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا برگزار شود.

وی اظهار امیدواری کرده که مذاکره مجدد بر سر روابط انگلیس با اتحادیه اروپا باعث قانع شدن رای‌دهندگان انگلیسی به منظور باقی نگه داشتن این کشور در این اتحادیه شود.

انتهای پیام

کد N756042