موفقیت مرحله اول عملیات صلاح الدین/آزادی 97 منطقه از لوث داعش

سیاسی

منابع امنیتی عراق از موفقیت نیروهای امنیتی و مردمی در پاکسازی دهها منطقه استان صلاح الدین از لوث تروریستهای تکفیری خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات، فرمانده پلیس فدرال عراق از پاکسازی 97 شهر و ناحیه و محله در استان صلاح الدین از لوث داعش خبر داد.

سرلشگر شاکر جوده در جریان نشست با محمد سالم الغبان وزیر کشور عراق که در حال حاضر در استان صلاح الدین به سر می برد، از موفقیت مرحله نخست عملیات بزرگ پاکسازی این استان خبر داد.

وی خاطر نشان کرد در مرحله اول عملیات نظامی در صلاح الدین، استحکامات دشمن نابود شد و 97 ناحیه و محله و شهرستان در استان صلاح الدین هم با اخراج تروریستها، آزاد شدند.

وی افزود در مرحله اول این عملیات، دهها تروریست از جمله چند انتحاری به هلاکت رسیدند و چندین کارگاه تهیه بمب و یک مرکز شنود منهدم شد.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی پیشتر منطقه الشیخ محمد و شهرستان الدور و برخی روستاها و نواحی استان صلاح الدین را از لوث داعش پاکسازی کرده بودند.

عملیات نیروهای امنیتی و نیروهای مردمی از پنج محور برای آزادسازی کامل استان صلاح الدین از اشغال داعش به ویژه شهر تکریت زادگاه صدام معدوم از اوایل هفته جاری آغاز شده است.