۰

ابقای رشاد به‌عنوان رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
علي‌اكبر رشاد,پژوهشگاه فرهنگ

با ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط رئیس‌جمهور، حجت‌الاسلام رشاد به عنوان رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منصوب شد.

با ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط رئیس‌جمهور، حجت‌الاسلام رشاد به عنوان رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، نهادی علمی فکری با مجوّز رسمی و شخصیت حقوقی مستقل و در حکم دستگاه عمومی است که با دستور مقام معظم رهبری در سال 1373 تاسیس شده است.

نقادی و بازپیرایی مواریث معرفتی علمی بازمانده از سلف صالح در حوزه دین‌پژوهی و حکمت و معرفت دینی و نظامات اجتماعی اسلام، بازآرایی و ارائه مناسب معارف دینی با لحاظ نظرها و نیازهای نوپدید، اهتمام به نظریه‌پردازی، نوآوری و گره‌گشایی در قلمرو اندیشۀ دینی و نظام‌های رفتاری اسلام، مطالعۀ تطبیقی و نقد مبتکرانه و عالمانة مکاتب و مناظر فکری معارض، دفاع علمی از حکمت و اندیشه و فرهنگ دینی و کوشش برای رفع نیازهای علمی و نظری نظام جمهوری اسلامی در حوزۀ نظامات اجتماعی و رفتاری اسلام از جمله اهداف و رویکردهای پژوهشگاه است.

هیأت امنای پژوهشگاه متشکل از سه تن از شخصیت‌های علمی برجسته است که عهده‌دار تصویب تغییرات اساسنامه به پیشنهاد ریاست پژوهشگاه، تصویب نهایی سیاستهای کلی و خطوط مشی جامع پژوهشگاه، تصویب نهایی محورهای اساسی تحقیقات، بررسی و تصویب توسعه پژوهشگاه و پشتیبانی مادی و معنوی از پژوهشگاه و ترغیب فضلای حوزه و دانشگاه به همکاری با آن است.

رییس پژوهشگاه به عنوان بالاترین مقام مدیریتی، مسؤولیت هدایت تصمیمات و فعالیت‌ها و تدبیر امور کلان و هماهنگ‌سازی بخشهای گوناگون را عهده‌دار است. معاونان، مسؤولان قسمت‌های مختلف و مدیران مؤسسات وابسته به پژوهشگاه نیز با نظر مستقیم وی گزینش و گمارده می‌شوند.

از ابتدای تأسیس پژوهشگاه تاکنون، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر رشاد، عهده‌دار ریاست پژوهشگاه می‌باشد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.