الأزهر اعضای داعش را "خوارج" خواند

داعش

الازهر با بیان اینکه اعضای داعش "خوارج" و "سرکشانی" هستند که در تلاشند وجهه دین اسلام را تخریب کنند، از والیان امر خواست تا با این تروریست‌ها مقابله کرده و آنها را بیرون برانند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، الأزهر در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقداماتی که تروریست‌های داعش برای جذب جوانان مسلمان می‌کنند، اقدامات گمراهانه است که هدف از آن به هم زدن امنیت کشورهای اسلامی و خدشه‌دار کردن ثبات و ارکان این کشورها است و آنها این دعوت‌ها را با شعار اسلام انجام می‌دهند. در حالی که اسلام از این امور مبرا است.

الأزهر تاکید کرد: نباید فریب این دعوت‌های جاهلان تندرو را خورد و اعضای داعش خوارج و سرکش هستند و باید والیان امور با آنها بجنگند و آنها را بیرون برانند و امنیت مردم را در مقابل فتنه‌های آنها تامین کنند.

در بیانیه الأزهر آمده است: افراد مسلح داعش هیچ فرقی با خوارج ندارند که علیه امیرمومنان علی بن ابی طالب (ع) شورش کردند و ایشان را به کفر متهم ساختند. همچنین اصحاب پیامبر را به خروج از آیین پیامبر متهم ساخته و حتی هر کسی که با مسلک آنها مخالفت کرد، کافر دانستند.

الأزهر تاکید کرد: چقدر امروز به دیروز شبیه است چراکه گروه‌های تندرویی را می‌بینیم که با اسم اسلام حرف می‌زنند. اما از اسلام چیزی جز نام آن نمی‌دانند و خود را منسوب به اسلام می‌کنند و این اقدامات مشکوک آنها با هدف تخریب و جبهه اسلام و ارائه تصویری زشت از این دین و پیامبر (ص) است.

انتهای پیام

کد N754894