نامه دو نماینده اصلاح طلب به رئیس قوه قضاییه: نام نمایندگانی که از رحیمی پول گرفته اند را منتشر کنید

فساد اقتصادی مبارزه با مفاسد اقتصادی,محمد رضا رحیمی,محمود احمدی‌ نژاد

ایرنا نوشت:

مسعود پزشکیان و سید موید حسینی صدر نمایندگان تبریز و خوی در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس قوه قضاییه خواهان اعلام اسامی دریافت کنندگان پول از محمد رضا رحیمی شدند.

نامه این دو نماینده در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس در بین خبرنگاران توزیع شد.

در بخشی از این نامه خطاب به آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه آمده است: برخی از سایت های بدون شناسنامه و به دروغ نام اینجانبان را در لیست جعلی دریافت کنندگان پول از آقای رحیمی قرار داده اند و این مساله باعث رنجش خاطر موکلان ما شده است.

در ادامه نامه نمایندگان تبریز و خوی در مجلس تصریح شده است: به پیشنهاد و اصرار موکلان، دوستان و طرفداران درخواست می کنیم دستور فرمایید فهرست اسامی افرادی که از آقای رحیمی پول گرفته اند اعلام شود و با گردانندگان سایت هایی که به دروغ و جعل، نسبت به ما تهمت و افترا زده اند، برخورد قانونی لازم صورت گیرد تا ناراحتی به حق موکلان آگاه ما برطرف شده و شفافیت لازم در فضای رسانه ای ایجاد شود.

پزشکیان و حسینی صدر در ادامه نامه خود اظهار امیدواری کردند: با دستور قاطع رییس قوه قضاییه اذهان مردم نسبت به نمایندگان پاکدستی که هیچ وقت کمک مالی از کسی قبول نمی کنند و صادقانه برای جلب رضایت خدا و مردم تلاش می کنند، روشن شود.

در ادامه این نامه، پزشکیان و حسینی صدر دو نکته نیز بیان کردند. نخست این که این قبیل حرف های دروغ کذب و بی اساس قابل اعتنا نیستند، چون انسان های متدین، منصف و با وجدان، کاملا آگاه هستند که ما در انتخابات دوره هشتم و نهم به عنوان کاندیدای مستقل حضور پیدا کرده ایم و با حمایت قاطع آحاد مردم و عموما قشر مستضعف انتخاب شده و از طرف هیچ شخص، گروه و جناح خاصی مورد حمایت مالی قرار نگرفته ایم و فقط وامدار مردم و نظام جمهوری اسلامی هستیم.

این دو نماینده مجلس در نامه خود به رییس قوه قضاییه خاطرنشان کردند: هر چند که در دو دوره هشتم و نهم، برخی از رقبای انتخاباتی مورد حمایت طیف رحیمی قرار داشتند که اطلاعات مربوطه قابل ارایه است اما نکته دیگر اینکه به نظر می رسد بعد از عزم قاطع قوه قضاییه و دولت تدبیر و امید برای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب درباره مبارزه با فساد مالی، جریان های فساد می خواهند این مبارزه قاطع و مستمر را تحت الشعاع قرار دهند که نیازمند توجه دقیق است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا رحیمی معاون اول دولت احمدی نژاد در نامه ای از پرداخت کمک مالی به 170 نفر از نامزدهای انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد که این خبر واکنش های بسیاری در جامعه به همراه داشت.

 


23231

 

کد N754253