60 زن انگلیسی برای پیوستن به داعش به سوریه سفر کرده‌اند

داعش

روزنامه ایندیپندنت در گزارشی به نقل از مسئولان عالی رتبه پلیس این کشور اعلام کرد که تا کنون 60 دختر و زن انگلیسی برای پیوستن به داعش به سوریه سفر کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارش اخیر خود با اعلام این خبر نوشت: گروه تروریستی داعش دختران جوان را هدف خود قرار داده و قصد دارد از آنها به عنوان همسران نیروهای خود بهره ببرد.

طبق این گزارش، هلن پاول، هماهنگ کننده مرکز ملی مقابله با تروریسم در این کشور اعلام کرد، حدود یک سوم خانواده‌های این فراری‌ها گم شدن آنها را گزارش داده‌اند و اکثر این دختران حدود بیست سال و یا کمتر سن دارند.

این خبر همزمان با انتشار خبر ورود سه دختر انگلیسی از خاک ترکیه به سوریه بود که دوربین‌های یکی از اتوبوس‌های مرز سوریه - ترکیه تصاویر آنان را در حالی که کیف‌های کوچکی در دست داشتند و برف اطراف آنها را فرا گرفته بود، نشان داد، بدون شک نفر سومی هم به عنوان میانجی‌ در ترکیه سوریه منتظر آنهاست تا آن سه دختر را برای پیوستن به داعش به سوریه منتقل کند.

نویسنده این گزارش در ادامه نوشت: این سه دختر سه دانش آموز بسیار باهوش بودند که می‌توانستند بهترین نمره‌ها را با ادامه تحصیل در دانشگاه کسب کنند.

کلثوم بشر که در انجمنی برای توقف افراطی‌گری به زنان مسلمان مشاوره می‌دهد در گفت‌وگو با شبکه خبری بی‌بی سی گفت: گروه تروریستی داعش هدف خود را روی دختران کم سن و سال و زنانی که اطلاعی از اسلام راستین ندارند، گذاشته و قصد دارد ابتدا آنها را از نظر فکری و سپس جنسی به عضویت و خدمت خود درآورد.

انتهای پیام

کد N753624